Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A rendőrség ki tudja deríteni?

A rendőrség ki tudja deríteni?

Figyelt kérdés

Ask.Fm-en írtam egy embernek pár csúnya dolgot, és azt mondta holnap elmegy a rendőrségre és kideríti ki volt (vagyis hogy én ki vagyok)

Ez lehetséges?


2015. febr. 2. 21:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
max ismeretlen tettes ellen tehet feljelentést, azt meg jól lesz*arják.
2015. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen piszlicsáré dologgal nem foglalkozik a rendőrség.
2015. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Akkor ennek nem lehet következménye? (Hál Istennek, köszönöm a válaszokat, ment a zöld!)
2015. febr. 2. 21:39
 4/16 anonim ***** válasza:

Azért nem eszik olyan forrón a kását.


A rendőrség bizony nagyon is foglalkozik ilyesmivel, leginkább azért, mert minimális nyomozati munka mellett könnyű eredményt felmutatni.


Mondjuk nem tudom, külföldi szolgáltató mennyire működik együtt a magyar hatóságokkal, de nem is oly rég még egy egészen kicsi netszolgáltatónál dolgoztam, és naponta jött egy-két rendőrségi megkeresés IP-címhez tartozó felhasználó személyi adatai miatt.

2015. febr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De az Ask.Fm egy olyan oldal, ahol névtelenül lehet "kérdezgetni" nem? Minek regisztrált akkor az illető (aki megy a rendőrségre) Meg miért nem állitja be, hogy névtelenül ne lehesen irni neki? Ez már az ő hibája nem?
2015. febr. 2. 21:49
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
Persze. Ha meg kirabolnak téged, az a te hibád, mert minek van nálad pénz, ugye?
2015. febr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Tudod, kultúrember akkor sem csinál disznóságokat, ha nem látják.

Te mi vagy?

2015. febr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 2xSü ***** válasza:
53%

> De az Ask.Fm egy olyan oldal, ahol névtelenül lehet "kérdezgetni" nem?


Meg van neki egy felhasználási feltétele, amiben le van írva, hogy mit tehetsz meg, és mi az, ami tiltott, illetve kitér arra, hogy milyen esetben adnak át harmadik félnek adatokat.


Az IP címedet tárolja a rendszer, az alapján be lehet azonosítani az internetszolgáltatást, ami már nem névtelen. Kérdés, hogy az ask.fm kiadja-e ezt a rendőrségnek, de szerintem ha hivatalos nyomozás folyik – azaz az illető hivatalosan is feljelentést tesz –, akkor kiadják, ha amúgy még a felhasználási feltételeket – azaz kvázi az ask.fm-el a regisztrációd során kötött szerződést – is megszegted.

2015. febr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, hogy mi volt az a "csúnya dolog". Nem mindegy, hogy lesz..roztad a kedvenc énekesét, vagy gyilkossággal fenyegetted a felmenőit. Mind a kettő "csúnya dolog", de az első esetben semmit nem követtél el, a másodikban meg kimerítetted egy bűncselekmény fogalmát. Két szélsőséges példát vázoltam fel, de ez is jól mutatja, hogy amit leírtál, abból önmagában semmi nem derül ki.

Ha az írásoddal bűncselekményt követtél el, akkor tehet feljelentést. Ha nem követtél el bűncselekményt/szabálysértést/vétséget, akkor is tehet feljelentést, de a rendőrségen pofánröhögik érte.

Továbbá ha netán mégis ügy lenne belőle, az is sokat számít, hogy ő hogy viselkedett. Tudod, vannak olyan ask-fm-es ribizlik, akik provokálják, cukkolják a kérdezőt, majd ha az elküldi őket a "csába, egyből fenyegetőznek rendőrséggel, feljelentéssel, meg (amitől nagyon menőnek érzik magukat, bár lövésük nincs róla, hogy az mi) IP-címmel. Na, az ilyen esetek azért némileg más elbírálás alá esnek, mint azok, amikor valaki minden provokáció nélkül, és minden óvintézkedés dacára csakazértis inzultálja a tagot.


Azért azt is érdemes megjegyezni, hogy Magyarországon - részben mivel alig van, aki érdemben ért hozzá a rendőrség berkein belül - nem szoktak túl sokat foglalkozni az internetes ügyekkel. Sokszor nagyságrendekkel komolyabb dolgokat is hagynak a fenébe, nem hogy egy kis piszkálgatást.


Na, meg ez sem úgy megy, hogy besétálok a rendőrségre, és rákérdezek, hogy ez az anonim kérdező ki a való életben. Ahhoz, hogy a rendőrség bármit lépjen, minimum feljelentést kell tenni, amit biztos vagyok benne, hogy nem fog megtenni. Tudod, amelyik kutya ugat, az nem harap. Rád akart ijeszteni, ennyi.


Még egy megjegyzés: a felhasználási feltételek nem minősülnek jogforrásnak, ha azt valaki megszegi, nem követ el bűncselekményt.

2015. febr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Alapban lexarják. Mellesleg ugye nem a saját VALÓDI adataiddal reigsztráltál?
2015. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!