Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Minden irodista ennyire...

Minden irodista ennyire hanyag trehány? (miért? )

Figyelt kérdés
Elegem van az összes irodában gép előtt ülő hölgyeményekből, mert egyik se csinál semmit, soha nem tud semmit,,,Az elmúlt 1 évben 3 ilyen hölgyet kellett letolnom, és rögtön meg is lett az az irat ,amit ők hánytak el. Minden hivatalos ügyben,ami -e téren érint engem,mindig mindent pontosan leadtam stb...erre mindhárom esetben plusz köröket kellett a fent említett munkaerő miatt futni,,,: mert mégsem találták,,,eltűnt a rendszerben,,,stb...stb... Más is járt már így,mert már kezd elegem lenni,hogy mi rendszeresen bárhová megyünk ügyet intézni akkora káosz van az ügyintéző fejében,hogy fogalma nincs semmiről. A leadott iratok nincsenek meg,,a bankon keresztül utalt összeget nem találja a rendszerük, holott igazolásom volt róla...Csak akkor lesz meg hirtelen minden, ha jól lecseszi őket az ember..érdekes nem???? Normálisan miért nem lehet rendben tartani ezeket a dolgokat,??? Ja , mert akkor nem tartana itt az ország, ahol tart....
2015. febr. 6. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
A bürokrácia már csak ilyen... Gyakran maga a rendszer is olyan illogikus, hogy a benne dolgozók sem teljesen értik, így nem mindig tudják, mi is a dolguk. Meg persze az is igaz, hogy ezekre a helyekre felveszik a leglustább, legtrehányabb embereket is, akik máshova nem voltak alkalmasak. Nyilván vannak szorgalmas és jól dolgozó irodisták is. De sokszor nem is az ő hibájukból nem tudnak valamit, mert éppen más tolta el a dolgot.
2015. febr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,,,sajnos az elmúlt 1 évben elég sok papírmunkát kellett elvégeznem az ilyen munkaerő miatt! Holott hozzá teszem én nem irodában dolgozom, és nem is az én feladatom lett volna. De hát:"Magad Uram, ha szolgád nincsen!" címszóval...internetről, barátoktól, családtagoktól tudakozva tettem mindezt, holott nem is nekem kellene ezekhez érteni. De ha nem lépek én,akkor mai napig várhatnám a pénzem pl. vagy mehetnék utána az elrontott ügyintézéseknek, hogy helyrehozzam.(Mert ilyen is volt nem egy.!)Mert abszolút de nem érdekli őket,,és ülnek rajta hetekig/akár hónapokig. Őrület, ami van ...most sikerült belelátnom rendesen,,már-már lassan magamnak fogom kiállítani a hivatalos okmányokat is ,mert a gyedem alatt kiképezem magam e- téren is.

Ebben csak az a legbosszantóbb, hogy mikor tudod, hogy te mindent leadtál IDŐBEN! és még sincs meg valami, az ők hibájukból,,,de nem elnézést kérnek vagy ilyesmi, nem hanem újra behozat veled/lefénymásoltat/kinyomtat...stb....és hülyének néz, ha fel mered emelni a hangod, hogy ezeket mind időben leadtam, keressék meg! Még ő sértődik meg! Holott neki lenne kutya kötelessége rendben tartani a hivatalos papírokat, akár 1 mappában akár a számítógépes rendszerükben. Lehet én vagyok "rigolyás" , de belegondolva sosem tudnám ilyen hanyagul végezni a munkámat, mert nincs annál rosszabb, mikor elsüllyedsz a káoszban és nem tudod mit hová tettél.Ez csak gyűlik, gyűlik,,,ha nem teszel rendet,,(idézőjelbe). Mindegy, de meg van a véleményem az összes hivatalokban/önkormányzatoknál/máknál stb....ülő egyénekről. Mert nyilván ha lelkiismeretesen precízen és továbbképezve végeznék a munkájukat, nem lenne ekkora felfordulás mindenhol.

2015. febr. 9. 10:58
 3/4 A kérdező kommentje:
Nyilván TISZTELET A KIVÉTELNEK! VANNAK JÓ MUNKAERŐK IS BIZTOS EZEN A TERÜLETEKEN, csak én nem találkoztam még velük. :-(
2015. febr. 9. 11:00
 4/4 anonim ***** válasza:

A probléma forrása szerintem az, hogy ezek a hivatalos szervek nem egy emberként működnek. Egyik nem tudja, mit csinált a másik munkatársa, mit hová tett, küldött, vagy éppen nem küldött. Így ő is tehetetlen az ügyben. Tipikus nem tudja jobbkéz, hogy mit csinál a bal szituáció. És ezt a végletekig túlbonyolított ügyintézés okozza szerinetm.

Túl sok az emberi hibafaktor, viszont túl kevés az emberi rugalmasság a gépezetben. Elég csak egy homokszem, és megakadhat az egész.

2015. febr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!