Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hisztek abban, hogy a halál...

Hisztek abban, hogy a halál után elhunyt szeretteinkkel újra találkozunk?

Figyelt kérdés

- Ha igen milyen formában?

- Mitől függhet az hogy kivel?

- Meddig tarthat az az állapot?

- kedves állatainkkal is?

Ha nem, akkor miért nem és mi az "alternatíva "?

Érzéseitekre, véleményetekre vagyok kíváncsi. Kifejtős esszét kérek :-)

Életkort, nemet is kérek, ha lehet :-)

Köszönöm

32/f


2015. febr. 7. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem.

Nem hiszek istenben, a mennyországban vagy a pokolban. Szerintem ez mind csak mese, mint a Micimackó.


Alternatíva? Meghalunk és nincs tovább.


40/f

2015. febr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze, ha kimész a temetőbe.
2015. febr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Vallásos családban nőttem fel/élek. Erre a hitre neveltek, hogy igenis létezik menny meg pokol, túlvilági élet. És én is úgy gondolom, hogy valaminek még kell lennie a halál után. Egyszerűen nem hiszem, hogy csak azért élünk ezen a világon, hogy megszülessünk, nőjünk fel, közben tapasztaljunk, fejlesszük magunkat, megismerjünk másokat, érezzünk, alkossunk valamit. Valami értelme kell, hogy legyen ennek az egész folyamatnak. Én úgy képzelem el, hogy miután meghalunk szépen elénk tárják az egész életünket, hogy mik voltak azok a lehetőségek amiket kihagytunk és hogy a döntéseink mennyire voltak hatással másokra, a környezetünkre.

De nem vetem meg a többi vallást sem. Sőt nincs kizárva, hogy mindegyik létezik és annak megfelelően történnek velünk a dolgok, amiben hiszünk.

pl. Valaki az újjászületésben hisz, lehet, hogy újra a világra fog jönni egy újszülött képében, ha arra érdemes. Vagy reinkarnálódik állatként. Annyira nem ástam bele magamat a különböző kultúrák hiteibe, de én így gondolom. Az egyik nem zárhatja ki a másikat. 25F

2015. febr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat...

Én már semmit sem merek tippelni

2015. febr. 8. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!