Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én már kaphatnék így diákmunká...

Tóth Péter Tamás kérdése:

Én már kaphatnék így diákmunkát Bp-n/közelében?

Figyelt kérdés
15 vagyok, még csak most fogok ballagni, mert év vesztes vagyok, szüleimet rá fogom venni, hogy engedjenek el, és nyári diákmunkára gondoltam. Biztos nincs így esélyem, de azért megkérdezem. Ha találtok munkát, akkor pls linkeljétek, mert én nem találtam. Számítástechnikai, meg olyan munkák nem kellenek ahol kell használni idegen nyelvet.

2015. febr. 14. 11:48
 1/4 A kérdező kommentje:
ill. mehetnék-e tescoba árufeltöltőnek? Bárhogy.
2015. febr. 14. 12:11
 2/4 anonim válasza:
Diák munkát csak 16 éves kortól lehet vállalni és adó kártyára is szükség van!Olyan munkát vállalhatsz hogy pl:fűnyírás a szomszédban
2015. febr. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
15 éves kortól már szülői engedéllyel is lehet vállalni [link]
2015. febr. 15. 11:44
 4/4 A kérdező kommentje:

"2. Ki és milyen adózási szabályok mellett foglalkoztatható ebben a jogviszonyban?



Munkaviszonyt – a Munka Törvénykönyve alapján – az létesíthet, aki a 16. életévét betöltötte, de az iskolai szünet időtartama alatt foglalkoztatható az a 15. életévet betöltött tanuló is, aki tanulmányait általános iskolában, szakiskolában vagy középiskolában nappali rendszerű képzésben folytatja." Bár most így utólag nem így írnám a kérdést, hanem valahogy így: "Mekkora az esélyem, hogy diákmunkát kapjak?"

2015. febr. 15. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!