Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tanuljak külföldön?

Tanuljak külföldön?

Figyelt kérdés
Eldöntöttem hogy kriminálpszichológus szeretnék lenni, de a képzés sajnos csak külföldön van(Anglia). Tegyük fel hogy van angolból egy felsőfokú nyelvvizsgám. Ha jelentkeznék a képzésre, megérteném az anyagot? A szaknyelvet? Akik külföldön dolgoznak, azoknak hogy megy a kommunikáció? Pl egy állásinterjúnál angolul beszélni mennyire nehéz?

2015. febr. 16. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:

A szaknyelvet biztosan a tanulmányok alatt sajátítanád el. Mire elvégzed a sulit, addigra biztosan megtanulsz olyan szinten, hogy ne okozzon gondot az állásinterjú.

Úgyhogy szerintem, ha csak nyelvi aggályaid vannak, nyugodtan vágj bele. Az elején biztosan furcsa lesz, de majd belejössz.

2015. febr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:) igen csak a nyelv miatt aggódom hogy esetleg nem érteném külföldön a tananyagot
2015. febr. 16. 21:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem van felsőfokúm, és én is hasonló aggályokkal küzdöttem. Aztán végül nem Angliába megyek, hanem egy olyan országba, aminek nem beszélem felsőfokon a nyelvét...


A kriminálpszichológusi szaknyelvet magyarul se beszéled ebben a pillanatban (feltételezem), szóval nem igazán kellene ezen aggódnod. Az órák, mivel senki más sem beszéli ezt a szaknyelvet, nyilván először lassan, körülírva/magyarázva fognak telni az első hetekben/hónapokban, főleg ha külföldi csoportba kerülsz.


A helyedben mennék, és amint tudnék, visszajönnék.

2015. febr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szandra87 válasza:
Én jelenleg Angliában élek, és szerintem jó ötlet,ha kijössz tanulni, főleg mivel ezt a területet választottad. A szaknyelv majd rádragad magától az óráidon,attól nem kell félni. Van felsőfokú vizsgád,így a nyelvtől sem kell rettegned,főleg,ha Londonba mész,ott nagyon szép angolt beszélnek. Sok szerencsét! ;)
2015. febr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom:)
2015. febr. 18. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!