Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kint vagyok külföldön gyakorla...

Kint vagyok külföldön gyakorlaton és mindenki elég jól beszéli az angolt ( csoporttársak ) én sokszor meg akadok van vagy, hogynem is értem és nagyon felbasz! Tudok pedig angolul de nem jön itt ki belőlem semmi! hogy tanuljak itt kint angolt egyedül?

Figyelt kérdés
angol,tanulás,külföld

2014. szept. 24. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Erőltetni kell a beszédet és előbb-utóbb belejössz.
2014. szept. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Meg kell szoknod az adott akcentust, és angolul kell gondolkodnod. Habár ha tudsz angolul, akkor gondolom ezekre te is rájöttél...
2014. szept. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Van, hogy angolul beszélek magamba, igen az akcentussal bajom van de ők meg elég jól megértik egymást :S nemtudom, hogy a szálláson, hogy tudnám fejleszteni magam magamtól, zenét hallgatok, szavakat fordítok jelenleg
2014. szept. 24. 21:09
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hiába hallgatsz zenét meg fordítgatsz, ha nem gyakorlod a beszédet, ugyanúgy nem fog menni.
2014. szept. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És, hogy gyakoroljam a beszédet ha nem jut semmi az eszembe meg nem értem amit mondanak néha? ( Akcentus, hadarnak)
2014. szept. 24. 21:30
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nem érted,amit mondanak,azért van,mert csak a szépen beszélős anyagokat hallgatod.
2014. szept. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az akcentus megértése semmi más, csak gyakorlás kérdése. Hallgasd sokat. Nem írtad, hogy anyanyelvi beszélők-e, de ha azok, akkor akár kereshetnél az ő akcentusukra hasonlító anyagokat. Csak rá kell állnia a fülednek, ennyi az egész.


Ha pedig beszéd közben nem jut eszedbe semmi, az azért van, mert stresszelsz. Ha nem anyanyelvi beszélőkkel van dolgod, akkor egyáltalán nincs miért aggódnod, illetve jó ha tudod, hogy senki nem nézi a nyelvi helyességedet, mivel leginkább arra törekednek, hogy megértsék egymást és téged. 1-2 prepozíció eltévesztése egy-egy hosszabb mondat közben nem a világ...

2014. szept. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
svéd,lett,fin,francia,angol ilyen emberekkel vagyok! ők használják a nyelvtant, mert hallom és értem (néha xd), hogy ejtik ki az adott igét! és igen biztos stresszelek, mert van, hogy magamba elég jól elbeszélgetem a történteket de ha kérdeznek leblokkolok, mert ez az első eset, hogy egyedül vagyok és csak angolul kell beszélnem.
2014. szept. 24. 22:15
 9/12 anonim ***** válasza:
A szépen beszélős magnóktól nem fogod megérteni a lett akcentusú angolt, csak akkor, ha azt hallgatod. Ilyen egyszerű, nem pedig nyavalyogni kell, hogy nem értem, és utána csinálni tovább a hülyeséget (szavakat fordítgatsz beszélő környezetben? Egy motiváltabb angolt tanuló lubickolna, hogy ilyen jó lehetősége van végre beszélni... Aj, hülyéknek van szerencséje.).
2014. szept. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
magyar mentalitás megmutatkozott újra, könnyebb lebaszni az embert mint segiteni! Mit is vártam :)
2014. szept. 24. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!