Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tervezek kiköltözni Svédország...

Tervezek kiköltözni Svédországba és szeretnék minél több információt összegyűjteni olyanoktól, akik kint élnek! Valaki írna pár mondatot arról, hogy milyen kint az élet és milyen területen lehetne a legjobban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Tudok beszélni svédül és egy év múlva a főiskola befejezése után tervezek kiköltözni, csak egyszerűen nem tudom, hogy mihez kezdjek ott.
2015. febr. 27. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egészségügyben a legkönyebb elhelyezkedni. Azon kívül nem egyszerű. Nagy a munkanélküliség itt is.

Az élet valamivel jobb mint Mo-on, de ennek az országnak is megvannak a saját problémái. Pl szar az eü ellátás. Itt sem jön ki a mentő, nem kap az ember megfelelő ellátást, heteket/hónapokat kell várni egy-egy vizsgálatra. Viszont minden eü dolgozó nagyon kedves és szépek az intézmények.

Nagyon sok a muszlim bevándorló és sok a probléma velük. A legtöbb svéd nem szereti a helyzetet, de nem szólhatnak semmit, mert akkor rasszisták. Sok fiatal svéd lányt ér atrocitás. Szerintem szar a közbiztonság. Bp-en születtem és éltem, de sosem volt probléma, hogy éjszaka az utcán legyek. Itt egyszer voltam Göteborgban éjjel az utcán és féltem. Nem történt semmi, de egyébként annyi minden történik, hogy sosem lehettudni mikor van az ember rosszkor, rossz helyen. Nagyon sok a banda konfliktus, akik szeretik pisztollyal megoldani a problémát. Mindenhol vannak olyan helyek, ahol fehérként nem ajánlott lenni.

Lakást szinte lehetetlen találni. Leginkább ügynökségek foglalkoznak vele, ahova nem tudsz csak úgy besétálni és kisétálni egy kulccsal. Megnézik ki vagy és mennyit keresel. Ergo Mo-ról újonnan kiköltözve nulla korona bevétellel nem fogsz lakást kapni, főleg úgy, hogy nincs elég lakás és a svédek is sorban állnak (szó szerint) érte. Vannak ugyan csekély számban magánkézben lévő albérletek, de ilyenkor is megnézik van e munkád és itt is válogathat a tulaj, hogy kinek adja ki.

Ja és nagy a diszkrimináció. Ha nem cseng svédül a neved, akkor hátrányban vagy. Igaz a magyar neveket nem nagyon tudják hova tenni.

Szóval Svédország már rég nem az az álom ország, mint azt az emberek hiszik otthon. Persze próbálkozni lehet, de készülj fel, hogy nem megy olyan egszerűen. Viszont ha sikerül, akkor jobb életed lesz mint Mo-on.

2015. márc. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az egészségügy szerintem fantasztikus! Príma az ellátás!

A bevándorlókkal (leginkább arab, román és társai) tényleg rengeteg probléma van. Igaz, hogy romlik a közbiztonság, de akkor sem mondanám rossznak. Ahol én lakom (elméletileg a legveszélyesebb környék!) még nem volt olyan, hogy félnem kellett volna.

2015. márc. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!