Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi idős kortól mehetek ki...

Mennyi idős kortól mehetek ki au-pairnek?

Figyelt kérdés

Jelenleg 8.osztályos vagyok, majd április környékén fogom letenni az alapfokú nyelvvizsgát angol nyelvből. A tankötelezettség ugye 16 év, és azt gondoltam, hogy majd ha betöltöm, diákmunkának választanám az au-pairkedést. Nagyon szeretnék egy ilyen munkához jutni, és már most gondolkodom a lehetőségeken. Persze csak nyárra vállalnám el, nem tudom van e lehetőség ilyenre. Akinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban, az írna róla?


Legyetek szívesek komolyan venni, és nem érdekelnek az olyan válaszok, amelyikben a korom miatt bunkóznak. Nem viccből tettem fel, szeretném jobban megismerni a nyelvet, és anyáéknak besegíteni valahogy. (tudom, hogy nem sok pénzt keres, de az is valami, plusz pont azért, mert külföldön van) Bár gondolom sok dolog attól is függ, hogy milyen a munkáltató család.



2015. márc. 4. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy Anglia az ország ahová tervezel kimenni au-pairnak.

Nos, alapfokú angol nyelvtudás kevés lesz, és a korod sem lesz jó. Az angolok buták, szórakozottak, de az akinek telik au-pairnak az agyilag eljut odáig, hogy olyan au-pairt keressenek akik már úgymond felnőttek, és a gyerek vigyázás mellett egyéb más dolgokat is tudnak csinálni.

Pl: takarítani, mosni, néhol még azt is elvárják, hogy tudjon főzni.

Tény, hogy Angliában 16 éves kortól lehet főállásban dolgozni, de vannak szakmák ahol 16 évesen nem sok esélye van.

Ha nyáron dolgozni akarsz az nem gond, csak ne au-pairnak. Az unokahúgom 16 évesen egy kis nyomdában dolgozott egész nyáron, nagyon jó pénzt kapott. (csomagolni, pakolni kellett csak)

2015. márc. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azzal nem lehet annyi pénzt keresni, hogy külföldről segíteni tudd a szüleidet. Pláne egyetlen nyár alatt. Ha segíteni akarsz, vállalj itthon diákmunkát, egész évest, bőven tudsz annyit keresni vele, ami már segítség.

Egyébként tényleg nem 16 éveseket keresnek, pláne kevés nyelvtudással.

Ha mindenképpen au-pairnek akarsz menni, akkor előbb menj el egy szakközépbe megcsinálni egy 2 éves szakmát (szociális gondozó, csecsemőgondozó, ápoló...), közben gyakorold a nyelvet és tedd le a középfokút legalább, aztán ha ezek megvannak, nyugodtan kimehetsz. Egyébként sok szakközépben adnak ösztöndíjat (havonta 25ezer), plusz kajajegyet, diákigazolvány... ezekkel sokkal többre mennél, mint ha 1-2 hónapot dolgoznál Angliában.

De pontosan mik is a terveid? Mikor töltöd a 16-ot? Mert ha 8.-os vagy, akkor elvileg csak 2 év múlva. Vagy 3. Akarsz-e tovább tanulni? Nem értem, ha azt várod, hogy ne legyél tanköteles, akkor miért diákmunkát keresel? Akkor már nem leszel diák. Meg úgy eleve hogy tervezed? Vannak ott kapcsolataid? Ismersz családokat, akik au-pairt keresnek? Vagy bárkit, aki kijár?

Sajnos nem úgy megy, mint a tinifilmekben, hogy gondol egyet a fiatal leány és kimegy egy másik országba aupairnek, 2 hónapig elnyaralgat ott, keres egy vagyont, bulizik a családdal, aztán boldogan hazajön... kicsit bonyolultabb ennél.

Szerintem egyelőre csak angolozz, csinálj egy szakmát, vállalj rendes diákmunkát itthon, aztán ha 18 évesen még mindig úgy gondolod, hogy ezt akarod csinálni, akkor kezdheted elintézni. De akkor hosszabb távra tervezd, mert sokan jelentkeznek ilyen állásokra, és azt fogják felvenni, aki tovább tud maradni, nem csak egy nyárra. Nem hobbinak kell venni hanem rendes munkának. És hát ki bízná rá az egész háztartását egy 16 évesre? Ez azért érthető...

2015. márc. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem elég az a pénz amit adnak, de ha azt nézzük az is valami. A jövőmet illetően gimnáziumba megyek, ezt követően pedig egyetemre, anglisztikai szakra akarok menni, kivel nagyon szeretem a nyelvet, nem csak a suliba használom. (Egyszer egy cserediákprogramba is kiválasztottak) Ezt előre tudom, hogy nem lenne egy leányálom, meg nem is olyan, hogy lazulgatok külföldön, hanem rendesen kell dolgozom. A koromhoz képest egyébként sokkal érettebb vagyok szerintem. Vannak ismerőseim akik szintén kimentek így, majd egyszer megkérdezem őket is, hogy mi hogy is megy ott, mert én ezt tényleg nagyon szeretném.
2015. márc. 5. 14:15
 4/4 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Én lassan 8 éve élek kint, és egy munkaközvetítő irodában dolgozom. Elhiheted nekem amikor azt mondom, hogy au-pairnak nem 16 évest fognak választani. Gyereket gyerekre nem bíznak, mert Angliában elég komolyan veszik ezt, és elég egy panasz a szülőket elő is veszik.

Várj két évet, tanulj nyelvet, és 18 évesen próbálkozz az au-pair munkákkal. Akkor már van esélyed.


De mint írtam nyári munka akad ha nem au-pair akarsz lenni, de csak akkor éri meg kijönnöd ha az ismerőseid biztosítják neked az ingyen szállást, és az olcsó étkezést. Ha szobát kell bérelned, és neked kell a kaját is állnod, akkor nem nem marad annyi pénzed, hogy támogasd a szüleidet.

2015. márc. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!