Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg otthon...

Hogyan tanuljak meg otthon angolul, gyorsan és egyszerűen?

Figyelt kérdés
Ha angol könyvet vagy filmeket nézek akkor megtudok tanulni angolul?

2015. márc. 8. 22:39
 1/3 anonim válasza:

Hát az attól függ, hogy most milyen szinten vagy. Ha egyáltalán semennyire nem beszélsz angolul, akkor a könyvolvasás nem megoldás, mert úgysem érted.

A feliratos filmek nézése fejleszti a szókincsed és a kiejtésed.

A napi5percangolt ajánlom, Szalai Nóri minden nap küld neked házi feladatot és ingyenes is.

Van otthon valamilyen angol könyved?

Ha nincs az is segít, ha egy angol szöveget szótárazol ki, mondjuk az nem túl gyors módszer :)

Ajánlani tudom még a Huron's wordplus könyvet, ami segít a szókincsfejlesztésben.

Ja, és nem árt valamilyen tematikát felállítanod, nem csak belecsapni a közepébe :)

2015. márc. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket:) hát valamennyire tudol angolul de nem olyan jól...és akkor kiprobálom a napi5perc angolt.
2015. márc. 9. 09:32
 3/3 anonim válasza:
Gyorsan és egyszerűen hatékonyan nem igazán lehet. Ha csak úgy elkezdesz angolul filmet nézni még nem fogsz tudni angolul, ez szerintem csak egészen pici korban működik. Tudom ajánlani a Duolingot vagy sorozatokat felirattal, és ki tudod szótárazni magadnak a szavakat. És az is nagyon fontos hogy ne csak bumm bele a közepébe, hanem haladj valami tematika szerint, vedd sorba az igeidőket, mire mi jellemző, mikor használjuk stb. Emellett ha már nagyjából tudod az igeidőket, és van egy kis szókincsed is, kezdj el kommunikálni. Szerezz magadnak egy angol levelezőtársat vagy csak otthon kezdd el mondani magadnak hogy mi történt ma, vagy hogy mi volt ebben a filmben-természetesem angolul.
2015. máj. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!