Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lovasok, figyelem! Mit tegyek?

Saci01 kérdése:

Lovasok, figyelem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csúnya lovasbalesetet szenvedtem. Végre eljutottam addig hogy veterán versenylóval vágtázzam.Sokszor estem már mindig vissza ültem felszerelés is van mindig rajtam de a sisakom hátracsúszott ez önmagában nem baj csak hogy a ló megijedt már a végén mindenki ordibált a lónak se kengyelvasam se száram nem volt és amikor meg akartam fogni a szárat leestem és találkoztam a betonoszloppal beszakadt a fejem .Azóta félek.minden nap amikor tükörbe nézek ez jut eszembe.A seb örökké a fejemen lesz de nem akarom hogy örökké féljek.Tanácsot segítséget szeretnék kérni tőletek! MIT TEGYEK?????????
2015. márc. 12. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti, nem írtad le, hogy akkor most mitől is félsz pontosan. A lovaglástól, vagy a külsődtől? Mindenesetre én arra gondoltam, hogy a lovaktól, ezért ehhez mérten írom a válaszomat.

________


Nem vagyok lovas, de a kérdésed jellege nem csak lovasokhoz szól. A legegyszerűbb, ha az egészet elölről kezded. Nem lovagolsz, nem ülsz lóra, csak kimész, megsimogatod, megeteted. Ha a lovak közelébe se mersz menni, kezd azzal, hogy csak távolról nézed őket, és minden nappal vagy héttel egyre közelebb mész hozzájuk. Aztán csak vezeted a lovat, de nem ülsz rá, csak vezeted. Ha eljutsz odáig, hogy lóra mersz ülni, én kezdésnek inkább egy pónit javasolnék, vagy legalábbis gyerekeknek való lovat. Esetleg úgy, hogy eleinte csak vezetnek téged, és te csak ülsz az állaton.

2015. márc. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:D Már csak egy lótól félek de attól nagyon nézni sem bírom.Sokat segítettél még egyszer köszi
2015. ápr. 4. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!