Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek számít mások...

Szerintetek számít mások véleménye? Hogy mit gondolnak mások?

Figyelt kérdés

Sok pszihológus szokta ezt mondani hogy ne érdekeljen mit gondolnak mások.

Én ebbe bele gondolva el akadok ott hogy amit hisznek rólad a szerint kezelnek.

Régen akiről azt hitték boszorkány azt elégették.

Ha aszt hiszik nem szereted a barátnődet akkor előbb utóbb addig tömik a fejét még elhagy.

Ha azt hiszik rosz indulatú vagy ellened lesznek fügetlenül atól hogy mi az igazság.


Akkor mégis mi ez hogy nem számít mások véleménye?


Meg csernusnál halottam olyat ez is hasonló dolog: Valaki be szól vagy álít valamit társaságban ami nem igaz te felveszed vagy megsértődsz rosszul esik vissza szólsz stb. Csernus ere anyit mond hogy ha nem igaz akkor mit érdekel? Minek veszed fel? Ara már nem gondol hogy pont azért veszük fel mert olyat álít ami nem igaz hamis kép és még le is járatja vele az embert mások előtt.


2015. márc. 14. 22:37
 1/3 Klino válasza:
Szerintem ez a helyzettől függ. Ha egy ruháról van szó akkor nem érdekel mit gondolnak mások. Viszont ez a barátnősdi már érdemel egy kis figyelmet.
2015. márc. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor nem számít nekem mások véleménye, amikor már a saját gondolkodásomat befolyásolná. Az biztos, hogy rossz helyzeteket teremt egy értelmetlen vélemény rólam, de az még rosszabb amikor én magam is azonosulok egy olyan beszólással, ami nem reális, de érzelmileg hat rám és magamra veszem, pedig nem kéne, ha egyszerűen nem igaz.

Ha szerinted rosszul kezelnek téged, azt bekell lásd, és lehetőleg megakadályozd vagy elkerüld valamiféleképpen a helyzetet.

Bár ha valaki alapból olyan, hogy fontos neki 1-1 kapcsolat, akkor természetesen számíthat neki, ahogyan az is, hogy miként bánnak vele.

Nekem ha nem tetszik bizonyos emberek véleménye, vagy ebből fakadó bánásmódja, egyszerűen nem hagyom, hogy "kezeljen" vagy azt gondolja, hogy köze van a dolgaimhoz, ez ilyen egyszerű. Azért nem számít, mert a emberek hajlamosak leheteknek arra, hogy elhiszik, annak ellenére, hogy mindenki a maga életét jobban ismeri, mint mások, jobban eltudja dönteni, hogy mi jó sajátmagának.

Szerintem neked egyszerűen csak fontosabb a másik emberrel való kapcsolat, mint 1-1 "igazság" bizonyos helyzetekben, amiről vitáztok.

2015. aug. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jaja szerintem nagyon is számít sok esetben. Nem mindegy egyaltalán mit mondanak! Ere épül az emberi viselkedés befolyásolása ha azt hiszik ártani akarsz nekik el kerülnek el utasítanak ellened támadnak de fordított esetben szeretnek segítenek tanítanak stb.
2015. aug. 13. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!