Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Van egy Aprilia...

Sanci122334235 kérdése:

Mit tegyek? Van egy Aprilia SR 50-em és nem világít a hátsó lámpa de a fék az igen. Meg amikor szét szedtem akkor láttam hogy kifojt a hütővíz és az csinálhatot vele valami komoly bajt?

Figyelt kérdés

2015. márc. 21. 19:49
 1/5 joco5582 válasza:

Egy kicsit zagyva ez az ügy. Én úgy tudom a hűtő elől van a fejidomban.

Hogy lehet hűtővíz a hátsó féklámpában. Még csak cső sem igazán fut arra.

Nem lehet, hogy csapadék, esővíz, pára bármi állt meg benne?

Hűtővíz nélkül nagyon hamar megragad a motor, ha hiányozna, akkor egészen biztosan generálozáson törnéd a fejed. Meg tudod nézni, hogy min és max között van-e a hűtővized szintje?

2015. márc. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem a fejidomban van a kábel .

Hanem a hütő mögött van a gyujtás-nak a stekkere meg a töbié is és rá fojt a viz.

2015. márc. 25. 09:52
 3/5 joco5582 válasza:

Aha leesett :). Nyilván nem jó ha ráfolyt a víz, elsősorban azért mert a csatlakozó korróziója megindulhat. De a motor hűtőjében jó esetben nem csapvíz van. Az meg nem annyira korrozív - hiszen akkor a motor belsejét is kikezdené.


Semmi dolog nincs vele, hajszárítóval jól ki kell szárítani, néhányszor a sarut ki és be kell dugni, esetenként fogóval a réz érintkezőt óvatosan szűkebbre nyomni, mert lehet a műanyag foglalat a műanyagban szorul, de a réz érintkezők lötyögnek.


Ha nem segít, készíteni kell egy próbalámpát vagy venni egyet. És a kormánykapcsolótól indulva, a csatlakozókra rápróbálni a lámpát, Így ki lehet szűrni, hol szakad meg az áram, és miért nem jut el a féklámpáig.


Azt tapasztaltam, hogy ilyen alattomos dolgot az izzó foglalat is okozhat. "Lámpázd" ki a foglalatba futó vezetékeket, és ha ott jó, már csak az izzó foglalatot kell megmozgatni, megszűntetni a kontakt hibákat.

Aztán van olyan is, hogy a lámpatest test vezetéke rosszul érintkezik. Pl a csavar teljesen átrozsdásodott, ezen is a tisztítás segít.


Mindíg az egyszerűbb eseteket kell kiszűrni, ebből érdemes kiindulni, aztán bontani a motort :)

Remélem segítettem

2015. márc. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ah!!

Nagyon szépen köszönöm!!

Végigmentünk a vezetékeken és azokkal nincs semmi baj. Csak a csatlakozóban nem értek össze azok a lábak.

És egy kis ipari kontakt sprével megfújtam utána megszáradt és már jó is minden.

Meg a hűtővíz kupakot is lecseréltem mert az miatt folyt ki a víz.

2015. márc. 26. 11:08
 5/5 joco5582 válasza:
#3: Nincs mit :)
2015. márc. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!