Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Üdv:A bíróságon a bíró szóban...

Üdv:A bíróságon a bíró szóban idézhet e? mert az a helyzet hogy nem küldött idézést, helyette elöveztetett igaz nem találtak meg mert már a bíróságon voltam mégis most pénz bírsággal akar sulytani.

Figyelt kérdés
2015. márc. 21. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem. "nem találtak meg mert már a bíróságon voltam" Ha már ott voltál, miért kerestek?
2015. márc. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ezt nem értem én sem ha ott voltam akkor a biro miért küldte a zsernyákokat....
2015. márc. 21. 21:45
 3/5 A kérdező kommentje:
de a fő kérdés hogy a bíró idézhet e szóban?
2015. márc. 21. 21:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, idézhet szóban, sőt ez elég gyakori is. Szinte mindig, amikor nem sikerül egyetlen tárgyaláson befejezni az ügyet és a bíró ott helyben kitűzi a következő időpontot, szóban szokták idézni a jelenlévőket. Ez sokkal egyszerűbb, mint tértivevényes levélben küldeni az idézést, ráadásul akinek esetleg halaszthatatlan dolga van az új időpontra (pld. előre lekötött külföldi utazás, vagy éppen műtétre van előjegyezve), azonnal jelezheti és kaphat másik időpontot. A szóbeli idézésnek ugyanaz a hatálya, mint az írásbelinek, tehát mulasztás esetén ugyanazokat a szankciókat lehet alkalmazni. Ha valaki elfelejti a szóban közölt új időpontot, bármikor érdeklődhet telefonon a bíróságon és ott azonnal megmondják neki.

Amit viszont nem értek: elővezetést csak akkor rendelnek el, amikor már volt egy mulasztás, tehát volt már egy időpont, amin nemcsak hogy nem jelentél meg, de nem is mentetted ki magad (ez nagyon fontos!). Ha kitűztek egy újabb időpontot és arról te máshonnan (pld. ügyvédtől) értesültél, viszont nem jelezted a bíróságnak, hogy igen, tudok róla, jönni fogok, akkor bizony teljesen jogszerűen küldte ki a bíró a rendőrt. A rendbírságot pedig nyilván nem arra az alkalomra akarja kiszabni, amikor ott voltál, hanem az előzőre, amikor viszont nem jelentél meg és nem is mentetted ki magad. Más variációt nem tudok elképzelni.

2015. márc. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szóban akkor idéz a bíró, ha ott voltál az utolsó tárgyaláson, amikor is a bíró elmondja az új határnapot, erről téged szóban tájékoztat, hisz ott voltál és ilyenkor ezt úgy hívják, hogy szóban elővezetés terhe melletti idézés. Ilyenkor ugyanazok a szabályok vonatkoznak rád, mintha írásban idéztek volna, vagyis ha nem jelensz meg, akkor elővezethetnek.

Vagyis nagy valószínűséggel az történt, hogy ott voltál az utolsó tárgyaláson, viszont a következő tárgyaláson nem jelentél meg, vagy nem jelentél meg időben és a bíró elővezettetett. Megteheti, hisz erről téged korábban tájékoztatott.

És nem ő fog pénzbírsággal sújtani, hanem a rendőrségnek kell kifizetni az elővezetés költségét, amiért ők kimentek érted.

2015. ápr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!