Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Asperger-szindróma?

Asperger-szindróma?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, kiskorom óta ,,furcsa''. Már az óvodában is felmerült nálam az autizmus/Asperger gyanú, az óvónő szerint, de aztán mégsem vittek el vizsgálatra, és ez az egész lassan elfelejtődött, egyszerűen csak elkönyveltek lököttnek.


Mindig is hatalmas probléma volt nekem az arcok felismerése, nemrég olvasta egy cikket az arcvakságról, és ott olvastam, hogy ez Asperger-szindrómásoknál gyakori. Utánaolvastam, és az Asperger tüneteinek kb. háromnegyede stimmel nálam.


Érdemes ezzel szakembert felkeresni? Ennyi idősen még tudnak segíteni a kommunikációs problémákon és az arcvakságon?



2015. márc. 23. 15:31
 1/2 anonim válasza:

Szia!


Szerintem érdemes ezzel felkeresni egy szakembert, (pszichiáter), ő meg fogja tudni mondani, hogy ez valóban Asperger-e... vannak még elég sok tesztek, amiket az Aspergeresek szoktak posztolgatni egymásnak, sajnos nem tudom a linket... én úgy gondolom ettől nem szabad megijedni, rengeteg ember "betegségnek" fogja fel, pedig nem az! Máshogy működik az agy, mint egy nem Aspergeresnél! Viszont ha papírt is szeretnél róla, én úgy tudom az pénzbe kerül sajnos...lehet a pszichiáter is! Nekem volt egy ismerősöm, azért olvastam rengeteget a témában, de Ő férfi volt...teljesen más.

2015. márc. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tesztek: [link]

[link]

Ezek iránymutatásnak jók.

Szerintem akkor érdemes szakemberhez fordulni, ha rosszul érzed magad emiatt, és úgy érzed tudnának segíteni.

Az "arcvakság" szorongás miatt is lehet, ezért nem nézed meg az embereket jobban. Ez esetben segíthetnek. Helyi pszichológust, pszichiátert is érdemes felkeresni.

2015. márc. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!