Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jogosan tette ezt az EON?

Jogosan tette ezt az EON?

Figyelt kérdés

A villanyóránk a lépcsőházban van,ahogy minden lakónak,nincs szekrénybe zárva,kint van az ajtó mellett jól láthatóan.Ehez képest kiszámláztak 200000 Ft-ot arra hivatkozva,hogy ez 4 év elszámolása,mivel eddig nem tudták az órát leolvasni.(átalányt fizettem)

Pár kérdés felmerült bennem:

- Akkor évente mi alapján számoltak el és hogyan,illetve miért nem értesítettek róla,hogy nem tudták leolvasni?

- Hogy nem tudták leolvasni,ha nyilvánosan látható minden lakóé,hiszen kint van a lépcsőházban?

- Jogszerűen követelhetnek-e 4 évre visszamenőleg? Illetve kié a felelősség ilyen esetben?


2015. márc. 28. 20:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Valamint: Hogy hogy nem kapcsolták ki az áramot,hisz elvileg 4 éves tartozás volt.
2015. márc. 28. 20:24
 2/10 anonim ***** válasza:
Kaptál évente elszámoló számlát?
2015. márc. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha az órán lévő szám stimmel a számlán lévő számmal, akkor JOGOS.


Négy év alatt ti sose néztetek rá a villanyórán lévő számlálóra? Sose tünt fel, hogy évente egyszer nincs elszámoló számla?

2015. márc. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Valamint: Hogy hogy nem kapcsolták ki az áramot,hisz elvileg 4 éves tartozás volt."


Hogy lett volna 4 éves tartozás, ha fizettétek az átalányt minden hónapban?

2015. márc. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most nem az a kérdés én mit hibáztam,hanem hogy jogszerűen járnak-e el? Nem,nem tűnt fel,hogy nincs elszámoló számla.Szerintem ilyen esetben értesítenie kellett volna,vagy minimum kikapcsolni a villanyt. Hogy nem tudták leolvasni,ha ugyanúgy ott van mint másoké? Ezekre a kérdésekre is szeretnék választ kapni a rám vonatkozó vádak mellett.
2015. márc. 28. 20:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Jogosan tették igen. 5 évre visszamenőleg számlázhat a szolgáltató.
2015. márc. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Senki nem vádol téged. Csak azért nem árt évente egyszer odafigyelni az elszámoló számlákra, mert nagy baj lehet abból is, ha rosszul olvassák le (azt is ellenőrizni kell!) és abból is, ha egyáltalán nem olvassák le. (bármi miatt).


Azért nem kapcsolták ki, mert nem tartoztál, hiszen a havi átalányt fizetted.


Nem érted, mi a különbség az átalány és az elszámoló számla között?

2015. márc. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, és a felelősség (sajnos) a Tiéd.
2015. márc. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lebontva nem sok...


Havi 4.166 Ft-tal kellett volna többet fizetned, és akkor most nem lenne 200.000 Ft tartozás.


Most mennyit fizettek, és mekkora a lakás?

2015. márc. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem mi a különbség,de nekem nem jött elszámoló. Amúgy is össze-vissza jött az átalány is. Hol 1-2 hónap,hol 3 egyben,a fene sem tudta követni,műszakokban dolgozom,örülök,hogy élek.Gondoltam minden rendben,hiszen fizetek. Az meg mekkora királyság,hogy a lap alján jelzik mennyit "spóroltam" :D Kösz a válaszokat.
2015. márc. 28. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!