Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki hisz? Miben hiszel? Létezik...

Ki hisz? Miben hiszel? Létezik isten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kerdes a következő: Létezik isten?

Vegyünk egy egyszerű példát: Mama otthon morzsolja a rózsafüzért, hogy az onokának jól sikerüljön a vizsgája. Kitől kér segítséget? istentől... Holott ez teljesen mindegy, hogy kért-e vagy nem.. Miért? Mitől függ az eredmény? Tanult-e? Lelkiismeretes volt-e? Azt a tételt húzta, amelyik megy? És a legszebb, hogy a mama betudja magának a sikert, mert.... Értitek..😄 Én teljesen szkeptikus vagyok.



2015. márc. 29. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Hiszem hogy létezik valahol egy isten, de nembiztos hogy ő hisz bennünk
2015. márc. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Szia, először is a nagymamás sztori: azért imádkozik, hogy legyen az unokának önbizalma és tartson ki.

Hiszek Istenben, ez kétsègtelen. Hisz neki köszönhetem, hogy élek. Most komolyan, az a bizonyos Ádám és Éva, az állatok, a természet, a folyók, mégis hogyan keletkezhettek? Egyértelműen Isten teremtette őket.

Én hiszek abban, hogy az Isten bízik bennem. Ott az a rengeteg pap, miért csinálják, amit csinálnak, szórakozásból? Hát, nem...

Isten segít, megért és ismer engem. Már éreztem a segítségét, sokszor.

2015. márc. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Inkvzizició? Heliocentrikus világkép? A Föld kerek? Miert kellett ezért az allitasokert embereknek meghalni? A kereszténység a szeetet vallása.. Ez is mutatja! Ha egy szerető istenünk van, akkor miert kell embereknek szenvedni, betegségekben meghalni?

Második: Föld , teremtés... Geologia?😱 evolúció?😱

2015. márc. 30. 06:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, miután Ádám és Éva megszegték Isten egyetlen(!!) kérését, így Isten magára hagyta őket. Ez most kihat az egész emberiségre. Nem Isten hibája, hogy az emberek ölik egymást azért, mert valaki(k) okosabb(ak) náluk.

Sok ember beleesik abba a hibába, hogy erről mind Isten tehet, pedig nem. Ádám és Éva voltak ilyen felelőtlenek, hogy a létező egyetlen kérést megszegték(de komolyan: nem 2-t, nem 10-et, ezret, milliót, hanem csak EGYETLEN EGYET), akkor így jártak.

Isten most azokkal foglalkozik, akik keresik őt, rátalálnak, hisznek benne. Isten mindenkit szeret igazából és sokakért "sír"(ért úgy, ahogy jól esik), csak nem tesz a rossz dolgok ellen semmit MÉG(hogy miért, azt Ő tudja). A Bibliában meg van írva, hogy Jézus másodszor is eljön és majd szépen helyreteszi az egész világot és magához hívja minden követőit, élőket és holtakat. Na, majd AKKOR megkérdezhetsz mindent Istentől, ami életed során foglalkoztatott Téged. Biztos vagyok benne, hogy Isten valamilyen módon válaszolni fog minden kérdésedre.


Peace~

2015. márc. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Munkissrác válasza:

Én a panteista gondolkodásban hiszek ami elfogadja az Isten létezését, mint a természet erejét.

Nekem így működik legjobban az életem.

2015. márc. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egy darab kérés.. Ugyan ne nevettess, megmondta, megmondta.. Ezt honnan tudjuk? A Bibliából.. A Bibliát ki(k) írták?? Emberek, akik NEM voltak ott, szóval azt írtak bele, amit akartak. Jó jó, persze megálmodták.. Valószínű..😃 Papokról ne is beszéljünk😅
2015. márc. 30. 14:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Jézus feláldozta magát értünk.

Értjük ezt...?

Értjük mit tett, és mit vállalt azért, hogy minket megmentsen?

Mennyi szenvedésen és fájdalmon, megaláztatáson kellett keresztül mennie...?

És mégis hány ember utasítja vissza Istent, és Isten fiát a világban....?

Hány ember utasítja vissza Isten ingyenes ajándékát, az örök életet....?


Bűn visszautasítani ezt a fájdalmas kegyelmi ajándékot amelyet az Úr tett, hogy megmentsen minket a pusztulástól.

Isten örök élete akar adni, minden embernek. És ez az élet, Jézus Krisztus megváltása, és elfogadása által válik valósággá az életünkben.

Mi a földön csak vándorok vagyunk.

Az igazi hazánk Isten Országa.

És az út oda, Jézus Krisztus.

Sokan csak a világnak élnek, és nem gondolnak arra mi lesz velük, a haláluk után.

A mi egyetlen esélyünk Jézus Krisztus.

Ne fordíts ma neki hátat, ne keményítsd meg a szíved. Válaszd az életet, az örök életet. Nyisd meg a szíved, és ha még nem tetted meg fogadd el Isten ingyenes ajándékát, és mond el ezt a kis imát, szíved mélyéről.


Uram Jézus,

Szükségem van rád.

Köszönöm, hogy meghaltál értem a kereszten.

Kérlek, bocsásd meg minden bűnömet.

Kinyitom életem kapuját, szívem ajtaját,

Kérlek, jöjj az Én szívembe.

És én, befogadlak téged, Uramnak, Megváltómnak.

Te irányítsd az életemet, tégy olyanná, amilyené Te akarod, hogy legyek.

Köszönöm Uram az örök életemet.

Ámen


ISTEN LÉTEZIK:!

2015. ápr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Munkissrác válasza:
Az újszövetség az emberi tulajdonságok fejlesztésére van, az ÖSzvetséget elég egyszer elolvasni.
2015. ápr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!