Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért fekete-fehérek az...

Miért fekete-fehérek az okmányokon a fénykép?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már elég sok éve furdal a kíváncsiság, hogy miért fekete-fehérek az igazolványainkon a fénykép. Nem a "Kőkorszak"-ban élünk, és talán a színes sokkal szebb lehetne. Vagy van ennek valami oka, hogy fekete-fehérnek kell lennie, vagy ez egy rendelet határozta meg? De miért?


Előre is köszönöm a válaszokat, aki tud valamit erről.



2015. ápr. 11. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyszeruen igy maradt. Masfelol, tartosabb a fekete-feher nyomat, mint a szines, ami idovel hajlamos elszinezodni.


Az okmanyok eseteben a "sokkal szebb lehetne" nem kifejezetten szempont. Nem divatbol hordod magadnal, hanem azonositas vegett.

2015. ápr. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Olcsóbb a fekete fehér tinta

tartósabb

ugyanúgy fel lehet ismerni

2015. ápr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért mert lézergravírozással készülnek, ami mind biztonsági, mind tartóssági szempontból a legjobb okmánykitöltés. Ha feltalálod a színes lézert, akkor szóljál, és milliárdosok leszünk. Addig viszont élj együtt a fekete-fehér okmányokkal.
2015. ápr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar a fekete-fehér okmány. Csak érdekelt, hogy miért nem színes. De most már értem. Köszönöm a válaszokat.
2015. ápr. 11. 11:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért, hogy a barna hajú 17 éves barátnőm elkérhesse a 20 éves vörös hajú nővérétől, ha bulizni megy, szerintem ez fontosabb, mint a szépség ;)


A komoly választ már írták :)

2015. máj. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!