Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sajnos sok bűnt elkövettem...

Sajnos sok bűnt elkövettem már súlyos testi sértés meg stb de nagyon megbántam vajon Isten megtudja ezt nekem bocsájtani?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 17. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Attol, hogy 'Isten megbocsat', attol nem lesznek a kivert fogak ujra az aldozat szajaban, a keseles hagyta hegek se tunnek el a testerol, a torott csontjai se fognak kevesbe fajni, ha esik az eso...
2015. ápr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2xSü ***** válasza:
100%

Egy anekdota:


Van egy rossz gyerek. Az apja azt mondja neki: „Akárhányszor rosszul viselkedsz, beverek egy szeget ebbe a fába, és akárhányszor jót teszel, kihúzok egy szeget”. A gyermeket ez először különösképpen nem hatja meg. De ahogy szaporodnak a szegek a fában, egyre jobban kezd a fa elsorvadni, elszáradni, a fiú egyre jobban kezdi megsajnálni a fát. Egy idő után elhatározza, hogy ezután jó lesz. Hosszas igyekezettel eléri, hogy minden szeg kihúzásra kerül a fából. Mikor ennek megörül, az apja odaviszi a fához: „Látod minden szeget kihúztunk a fából. De nézd csak meg a fát. A szegek helye, a lyukak továbbra is ott van.”


A rossz teteket nem kompenzálják a jó tettek. Nem lehet őket mérlegre rakni, hogy 100-szor többször tettem jót, mint rosszat, tehát jó vagyok. A rossz tetteket nem lehet kompenzálni, nem lehet semmissé tenni. Azok mindig rossz tettek maradnak. Ennek a felismerése sokat segít abban, hogy az ember minden helyzetben minél jobban igyekezzen elkerülni a hibákat, bűnöket, hogy tudatosan soha ne tegyen rosszat.


Ez az egyik fele a dolognak. A másik fele meg az, hogy az ember fejlődik, tanulj, képes jobbá válni. És nem feltétlenül az a lényeg, hogy milyen hibákat követtél el, hanem hogy végül milyen emberré váltál. Igen, a rossz tetteket nem lehet eltüntetni, kikompenzálni, de meg lehet bocsátani őket. Én nem vagyok keresztény, de Jézus tanításának értelmezése szerint a bűnök alól feloldozást lehet nyerni. Isten meg tud bocsátani, ha valóban belülről jön a megbánás, és ha ez a megbánás egy olyan felismeréshez vezet, ami miatt soha többé nem követed el a múlt hibáit. Persze ez azt jelenti, hogy ez nem kibúvó, nem mondhatod azt, hogy most még ráérek rossz lenni, van időm, hogy bocsánatot nyerjek.

2015. ápr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Istent nem érdekli mert lusta! Semmit nem tesz a biblia meg egy mese.Bár jó hogy megbántad mert lelalább jó vagy.
2015. ápr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 világvége1 ***** válasza:
Nem létezik őszinte bűnbánat. Nem bocsátja meg Isten a bűnöket.
2020. jún. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Jégszív válasza:

- Ha létezik,

(- és a bűn is!)

- és te hiszel benne,

akkor MINDEN TOVÁBBI NÉLKÜL!


Nem olvastátok?

"Ahol azonban elhatalmasodott a bűn, túláradt a kegyelem..."

/Róm. 5. 20./

jan. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!