Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyon vonz a kalandvágy...

Nagyon vonz a kalandvágy ezért szeretnék Bécsbe utazni és ott dolgozni a nyár folyamán. Hogyan kezdjek bele?

Figyelt kérdés

Németül tanulok, nem perfektül, de már kommunikálni tudok valamilyen szinten. TV műsorokat viszont egyáltalán nem értem már meg. 19 éves vagyok, jelenleg tanulok, de nem felsőoktatásban. Nagyon szeretném magam kipróbálni külföldön és mivel Bécs aránylag közel van, ezt a várost szemeltem ki. Már voltam Bécsbe és nagyon tetszett az emberek mentalitása, meg az egész összességében.

Igazából azért írtam ki ezt a kérdést, mert kíváncsi vagyok mire számíthatok. Diákmunkára a magyar tanulói jogviszonnyal nem jelentkezhetek Ausztriában?

Mindenképpen csak a mosogatás jut a magyaroknak?

Ha egy H&M vagy hasonló üzletekbe szeretnék jelentkezni, annak mennyi az esélye, hogy felvesznek?

Szállást mindenképpen csak albérletben oldhatom meg? Igaz, hogy 6 havi lakbér a kaució?


Tapasztaltak válaszát várom:)

Köszönöm szépen előre is!



2015. ápr. 20. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nyelvre gyúrj, amennyiben kommunikációt igényel a munka (H&M konkrétan), mert egy konyhán mosogatni, vagy egy üzletlánc árufeltöltői állása szerintem még így is aktuális. Szerintem mindenképp próbáld meg, itthon csak annak van esélye, aki vagy csókos, vagy kiváltképp tehetséges, talpraesett.
2015. ápr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. ápr. 20. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!