Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a rossz abban, ha nem...

Mi a rossz abban, ha nem akarok németet tanulni?

Figyelt kérdés

Évek óta sulykolják belém a szüleim, hogy a németet kell tanulni, mert kell és kész, mert hogy Magyarországon annyira kevesen beszélnek több idegen nyelvet, hogy ezt ki kell használni - én értem a jó szándékot, hogy nekem jót akarnak, ezt sosem vitattam, de nem szeretem a német nyelvet, sokszor nekifogtam, de az alapoktól tovább nem jutottam sosem. 2 évet tanultam németet a középsuliban, gyerekkoromban sok német és angol nyelvű csatornát néztem, de középiskola közben megundorodtam a némettől. Ettől függetlenül a szüleimet nem érdekli, hogy egyszerűen képtelen vagyok ezen túltenni magamat.


Két némettanárhoz is jártam: az egyik egy kedves ismerősünk - nála az volt a gond, hogy amikor elmentem hozzá mindig azt hitte, hogy nekem hű, de stabil alapfokú tudásom van, pedig a középsulis némettanár mindig csak a leírt szöveget kérte vissza szó szerint meg ilyenek, tehát nem tudnám jó nyelvtanulásnak mondani azt a 2 évet - a szavakat mindig csak addig tudtam, amíg a dolgozatot ötösre kellett megírni, utána elfelejtettem rögtön és ez a mai napig így van, pedig nagyon sok időmet felemésztette a szavak tanulása - mégse tudok egy kukkot se már, a másik egy idegen tanár volt, de egyiküktől sem szerettem meg a németet - ettől még biztosan bennem is van hiba - nem csak a némettanárok meg a szüleimet hibáztatom, sőt gondolom bennem van a legtöbb hiba :(


A bátyám első nyelve a német volt, de sosem tanultam vele, neki sincs mára ideje arra, hogy még engem tanítson.


Angolul tanultam világ életemben, azt sosem tanulásnak fogtam fel, hanem szerettem, pedig egyik iskolából a másikba mentem át ált. suliban és még meg is akartak buktatni belőle, mert nagyon gyenge volt az angoltudásom az első általános iskolámban, mára már a felsőfokúra készülök, a mai napig szeretem az angolt és azt fejlesztem a legszívesebben. Amikor az olaszt szerettem volna elkezdeni tanulni vagyis csak elhintettem, hogy azt szívesen tanulnám, félig amiatt, hogy szabaduljak a némettől, félig azért, mert az mindig is tetszett, akkor attól meg tiltottak, hogy kultúrnyelv és, hogy nincs semmi értelme, és hogy minden nyelvet lehet, ha a németet már megtanultam, de egyszerűen utálom a németet, így az olaszt se kezdhettem el - gondolom ezt is csak kifogásnak tűnik szerintetek nem? :(

Most mondjátok meg mit csináljak? Hiába mondtam nekik, hogy üljünk le és beszéljük meg a dolgot, hogy elmondjam miért nem szeretem a németet, de erre mindig azt mondják, hogy ezen nincs mit megbeszélni, tanuljam meg és kész :(


Ti mit tennétek a helyemben? Ha rágondolok a németre is a sírás jön rám :(


Köszönöm szépen a válaszokat!


2015. ápr. 23. 16:18
 1/2 anonim válasza:
nem tanulnám. ha nem szeteted, hadjad
2015. ápr. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Igen, én is sok rágódás után erre jutottam aztán nem fog érdekelni, hogy a szüleim mit mondanak, sértődés lesz belőle meg, hogy nem büszkék rám, meg hogy hülye vagyok, hogy miért hisztizek - tudom, hogy jót akarnak, sosem kérdőjeleztem meg, csak az, hogy kényszeríteni akarnak olyan dolgot, amit nem szeretek és úgy néz ki, hogy az agyam sem tud ráállni - legalábbis most. Ha már tanulok nyelvet, legalább egy nyelvet tudjak, de azt tényleg jól (itt az angolra gondolok).


Majd a saját káromon úgy is megtanulom, ha szükségem lesz a németre, és majd akkor hátha lesz motiváció is, hogy tényleg kell, de most...


Igazuk van anyáéknak, hogy Európában még a német dukál az angol mellett, de ha egyszer nem szeretem, akkor nem kényszerítek senkit semmire. Kényszerből semmi jó nem szokott születni, csak megutálja az ember az adott dolgot. Majd hátha 1x valóban megtetszik a gondolat, aztán nekikezdek, de most semmiféleképpen.


Anyagilag támogatnak az ilyenben, tudom, hogy ez sem sok embernek adatik meg, és inkább diákmunkával próbáltam meg megkeresni a németóra díját, hogy ne az legyen, hogy az ő pénzüket költöm és nem lesz semmi haszna, de a középsuli elvette az életerőmet is a némettől.


Ne tudd meg, hogy mennyi időt vett igénybe a német tanulása - és minden egyes szó megtanulása kínszenvedés volt. Próbáltam olvasni, filmet nézni magyar felirattal, hogy a fülem is ráálljon a német kiejtésekre, de semmi :S


De tényleg köszönöm szépen a választ! :)

2015. ápr. 24. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!