Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A STAR WARS-t milyen sorrendbe...

Lordan11 kérdése:

A STAR WARS-t milyen sorrendben érdemes nézni?

Figyelt kérdés
Ugy értem hogy idő szerint (IV V VI - I II III) vagy sorszámszerint(I II III IV V VI)

2015. máj. 6. 21:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%

"De a látványvilága egy katyvasz" A látványvilága katyvasz???? Na ezt sem hallottam még... Eddig mindig azt mondták hogy túl látványos, meg túl sok a cgi, hogy a látványvilág nem olyan ósdi mint az eredeti trilógiában, és ez elveszi a hangulatot... Hogy érted, hogy katyvasz? Mert szerintem a látvánnyal abszolút nem volt baj, én szeretem, ha egy film látványos.


"az űrpolitika nevetséges" Itt sem értem mire is gondolsz pontosan...


"egyszerre rombolja le Obi Vant, Anakint és Yodát, az erőt" Hadd találjam ki... Yodát azért rombolja le, mert pattogva ugrálva harcol. Na de kérdem én, mégis hogy kéne fénykardoznia, ha egyszer ilyen kicsi? Anakint (Vadert) azért rombolja le, mert idegesítő, öntelt, rinyáló, és arrogáns... Igen ám, de pont az ilyen emberek a legalkalmasabbak arra, hogy Sith-ek legyenek. Illetve a "Noooooo" jelenet is ott van a III-ban, nos azt aláírom, tényleg kimaradhatott volna. Hogy Obi-Want miért rombolja le azt nem tudom... Eddig erről nem hallottam. Az erőt meg gondolom a midikloriánok rombolják le... Ezt is magyarázd már el egy picit, mert ezt már sokféle verzióban hallottam, nem tudom te pontosan hogy érted, miért rombolja le az erőt?


És bocsánat azért az "agyatlan fikázók kényszerképzetei" dumáért, inkább kulturáltan vitatkozzunk :) Csak aznap kicsit felhúztam magam, bocs.

2015. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló: Totálisan egyetértek veled :D
2015. júl. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
40%

Megindokolhatom a részleteket.

Látványvilág: Nem tudják eldönteni, hogy a Gladiátort nyúlják, vagy a Szárnyas fejvadászt, így aztán beleteszik mindkettőt.

Yoda: Amikor beszél valamiről, az sem győzött meg, hogy ő lenne a legbölcsebb Jedi. Ha pedig nem tudtak egy módot találni arra, hogyan harcoljon, akkor talán nem kellett volna erőltetni.


De nekem nem ez az alapvető gondom. Az eredeti trilógia az Ezerarcú hős egy modern feldolgozása akart lenni. Azért működött olyan jól, mert egy időtlen történetet mesélt el modern formában, és nagyon ügyesen keverte az ihletet adó műveket. (Sc-fi is, western is, szamurájfilm is, románc is, amit akarsz.)


Az előzmény trilógiában két történetet akarnak elmesélni. Szintén alapvető történetek, ha nem is annyira elterjedtek.

Hogyan lesz egy hatalma csúcsán álló Köztársaságból egy elnyomó Birodalom. Az ilyen nagyívű politikai történeteket nehéz filmre vinni. Nem véletlen, hogy az Alapíványból még nem készült film. De Lucas meg sem próbálta. Csillgközi kereskedelem, szakadár bolygók? Sosem tudjuk meg pontosan miért alakultak ki ezek a konfliktusok, de nem is érdekes. Mert Palpatine/Sidious mozgat mindent és mindenkit a háttérből. Egy nagy összeesküvés az egész.

Hogyan lesz egy alapvetően derék emberből egy elnyomó rendszer könyörtelen kiszolgálója? Ezt is rengeteg történet dolgozta már fel jól. Ehelyett kaptunk egy kamaszt, aki gyerekeket gyilkol, hogy megmentse a feleségét és a gyerekét, mert egy gonosz bácsi, akit öt perce még fel akart adni Jediknek, azt mondta neki, ezt kell tennie. A Klónok támadásában az anyja halála sejteti miért haragudhat a Jedikre, de ez a váltás így is sok.


Két alapvető történet, két alapvető bukás. Szemben az eredeti trilógia egy történetével, ami elég jól sikerült.

2015. júl. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó:Kérlek szépen Anakin azért tette ezt mert meg volt rémülve hogy meghal a szerelme és Palpatine telibeszélte a fejét hogy együtt meg tudják menteni. Egyébként Palpatine már a legeleje óta folyton támogatta Anakint így megbízott benne. És azért mentette meg Palpatine-t mivel miután feladta azt hitte hogy a szerelme meg fog halni és mive Darth már telibeszélte a fejét hogy ők eggyütt megmenthetik így a szerelméért bármitt megtett pl gyerekeket gyilkolt.
2015. júl. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Unari válasza:
56%

Egyedül a birodalom visszavág-ot kellene csak megnézni egyedül azt érdemes kiemelni mind közül. Meglátszik hogy Lucas ebben volt legkevésbé érdekelt (rendezés forgatókönyv), ha nem engedték volna oda a többi filmhez jobbak lettek volna. Fényévekkel jobbak. Ez az etalon csakis ennek tükrében érdemes a többit méltatni. Az I-II-III. mindent lerombol ami a IV-V-VI-ban fel lett építve.

- Ott az erő: elvesztette spirituális erejét. A kiválasztottság értelmét. Midiklorianok atya ég ezt ki találta ki. Kérdem én ha az erőt mérni lehet akkor miért nem mérték meg egy szkennerrel a szenátusban midiklorianszám alapján ki a siht. Mert azt tudták hogy van a szenátusban egy, és ott értetlenkedtek a jedik legnagyobbjai, mikor egy egyszerű méréssel ki lehetett volna deríteni.

- Karakterek: Anakin, egy olyan hiper-járgányt épít szemétből ami lealázza a legprofibb versenyverdákat, akkor miért nem épít szemétből egy Naboo hajóalkatrészt. Mesterséges intelligenciával ellátott robotot épít, csipszkennert nem tud hogy kiszedje a mikrobombát. Ez igen nonszensz. Aztán számoljunk egy kicsit. Van egy szekere ami jobb minden szekérnél, plusz egy tolmácsrobot, és gondolom sok olyan dolog ami csak úgy a sufniban lapul. Miért nem adja el és vásárolja ki magukat. Tuti ér annyit.

Qui-Gon Jinn: A kezemben egy akkorra hatalom amivel a békét tudom biztosítani a galaxisban, védem a jót, nem veszem el csak úgy az alkatrészt a kereskedőtől, mert tisztességes vagyok. (Persze agymanipulációt tisztességes bevetni). Nincs a bolygón senki akitől vegyek egy másik hajót. (agymanipulációval meggyőzni). Rendben haljon hát meg egy gyerek értem egy halálos versenyen. Hm azt hiszem ebben nincs semmi kivetnivaló. ez a legegyszerűbb. Igen. nem létezik alternatíva. (b@_ki :-D)

Amidala: örömmel hozzád megyek, szülök neked két gyereket, bár tudom simán képes vagy családokat gyerekeket lemészárolni. (teljesen természetes emberi reakció)

Jar Jar Binks: ez még a szíves bocsoktól is rosszabb mint ami a jedi visszatérben van. Inkább a Disney mint ez. Irvin Kershner hol vagy?!

- Sztori: A kereskedelmi szövetség teljes hírzárlat alatt tartja a rendszert az ADÓ MIATT!!!. Ha teljes a hírzárlat, és blokád - se ki se be - nem mindegy hogy lerohanja a bolygót vagy nem? Ki tudná? Amúgy is honnan tudtak a blokádról ha titkos.

Yoda: Anakint szörnyű kín gyötri. Hmm. Szörnyen szenved. Fényévekről megérzi, de nem érzi a közvetlen Anakin által legyilkolt buckalakó gyerekek nők értelmetlen fájdalmát (itt mindenki utálja a buckalakókat biztos ők Star Wars universum mexikóijai. :-D) Nem baj tanítsuk csak ki biztos jó Jedi lesz belőle.

Klónhadsereg: Mi az értelme. Miért nem adták ki az elején a 66-os parancsot. Akkor lett volna egy klónhadseregük, és egy robothadserege is a "birodalomnak". A jedik meg ott álltak volna egyedül. Nem is lett volna értelme a szenátusos bohóckodásnak. Mindeni legyakva, minden elfoglalva. Veszteség 0.0. Éljen a Birodalom.


Ha már meg akarod nézni akkor nézd meg legyártásuk sorrendjében. Először a IV-V-VI. Azután az I-II-III. Ki fog jönni a kontraszt, hogy hol cseszték el a koncepciót, és hogy idejében ketrecbe kellett volna zárni Lucast, és hagyni más csinálja meg a filmeket. Most már aktuális a VII. rész. Azt kell mondjam nem üti meg az V. rész mércéjét, de lényegesen jobb mint az első 3. Hála az égne ezt sem Lucas rendezte.

2016. jan. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Unari válasza:
56%
...és lesett nekik a midikloriános baromság is mert visszatértek a spirituális úthoz. Ez is mutatja mekkora bakot lőttek az erővel az első három részben.
2016. jan. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Utolsó: Te aztán nem sokat fogtál fel az első 3 részből...
2016. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Unari válasza:
Ismerem a sztorit betéve. Tudom mit akartat bemutatni, hiszen nem most íródott hanem tizen-évekkel ezelőtt. Csak pocsékul oldották meg, és elferdítették a filmet. Szó szerint elvált a sztoritól. Aki azt mondja jó az első három film az jár tévúton. Megjegyzem elenyésző ezek tábora.
2016. jan. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Azoknak elenyésző a tábora akik utálják az 1-2-3-at...


"Ott az erő: elvesztette spirituális erejét. A kiválasztottság értelmét. Midiklorianok atya ég ezt ki találta ki. Kérdem én ha az erőt mérni lehet akkor miért nem mérték meg egy szkennerrel a szenátusban midiklorianszám alapján ki a siht. Mert azt tudták hogy van a szenátusban egy, és ott értetlenkedtek a jedik legnagyobbjai, mikor egy egyszerű méréssel ki lehetett volna deríteni."

Nonszensz. Az Erő továbbra is egy láthatlan, mindent összekötő energiamező. A midikloriánok nem egyenlők az Erővel, ők csupán közvetítők az Erő és az egyén között. És pont hogy ez támasztja alá a kiválasztottságot. Ez támasztja alá, hogy születni kell a jediségre, nem tanulható mindenki által (már a Jedi visszatérben is volt szó arról, hogy születni kell rá)


"Karakterek: Anakin, egy olyan hiper-járgányt épít szemétből ami lealázza a legprofibb versenyverdákat, akkor miért nem épít szemétből egy Naboo hajóalkatrészt. Mesterséges intelligenciával ellátott robotot épít, csipszkennert nem tud hogy kiszedje a mikrobombát. Ez igen nonszensz. Aztán számoljunk egy kicsit. Van egy szekere ami jobb minden szekérnél, plusz egy tolmácsrobot, és gondolom sok olyan dolog ami csak úgy a sufniban lapul. Miért nem adja el és vásárolja ki magukat. Tuti ér annyit." Ezek meg olyan apróságok, amikbe nem érdemes belekötni, hiszen a 4-5-6-ban is találhatsz ilyeneket.


"Qui-Gon Jinn: A kezemben egy akkorra hatalom amivel a békét tudom biztosítani a galaxisban, védem a jót, nem veszem el csak úgy az alkatrészt a kereskedőtől, mert tisztességes vagyok. (Persze agymanipulációt tisztességes bevetni). Nincs a bolygón senki akitől vegyek egy másik hajót. (agymanipulációval meggyőzni). Rendben haljon hát meg egy gyerek értem egy halálos versenyen. Hm azt hiszem ebben nincs semmi kivetnivaló. ez a legegyszerűbb. Igen. nem létezik alternatíva." Szintén a kákán keresed a csomót, pedig ilyen logikátlanságok szintén vannak a 4-5-6-ban. Egyébként meg Qui-Gon tudta, hogy nem fog meghalni a gyerek, mert látta az Erővel. (Watto: "Előre tudtad, hogy a fiú győzni fog, ne tagadd!")


"Amidala: örömmel hozzád megyek, szülök neked két gyereket, bár tudom simán képes vagy családokat gyerekeket lemészárolni. (teljesen természetes emberi reakció)"

Igen, természetes emberi reakció az, hogy amikor végre visszajössz, hogy láthasd a rég nem látott édesanyádat, akit szerettél, de a halála pillanatában láthatod újra, és a karjaid között hal meg, akkor igen is természetes reakció, hogy lemészárlod azt a pár állatot, akik miatt ez megtörtént. Mert a buckalakók csak állatok, remélem egy percig sem gondoltad, hogy értelmes, civilizált lények. Megnéztem volna, hogy te mit csinálsz ilyen helyzetben. Csendesen elvonulsz? F@@@@szt!!! Kitombolod magad, bosszút állsz. Jó igaz, ez nem jedis, de Anakin sose volt igazi Jedi (kivéve a III. rész elejét, még Dooku kivégzése előtt)


"Sztori: A kereskedelmi szövetség teljes hírzárlat alatt tartja a rendszert az ADÓ MIATT!!!. Ha teljes a hírzárlat, és blokád - se ki se be - nem mindegy hogy lerohanja a bolygót vagy nem? Ki tudná? Amúgy is honnan tudtak a blokádról ha titkos."

A blokád nem volt titkos. A Naboo-t pedig lerohanták, nem tűnt fel?


"Yoda: Anakint szörnyű kín gyötri. Hmm. Szörnyen szenved. Fényévekről megérzi, de nem érzi a közvetlen Anakin által legyilkolt buckalakó gyerekek nők értelmetlen fájdalmát (itt mindenki utálja a buckalakókat biztos ők Star Wars universum mexikóijai. :-D) Nem baj tanítsuk csak ki biztos jó Jedi lesz belőle."

Ne sajnáljuk már a szegény buckalakókat... Yoda meg sose mondta azt, hogy Anakinból jó Jedi lesz. Sőt igazából ezt Qui-Gonon kívül senki se gondolta. De bíztak benne, hogy ő a Kiválasztott, ezért képezni kellett


"Klónhadsereg: Mi az értelme. Miért nem adták ki az elején a 66-os parancsot. Akkor lett volna egy klónhadseregük, és egy robothadserege is a "birodalomnak". A jedik meg ott álltak volna egyedül. Nem is lett volna értelme a szenátusos bohóckodásnak. Mindeni legyakva, minden elfoglalva. Veszteség 0.0. Éljen a Birodalom."

Palpatine-nak fenn kellett tartania a látszatát a háborúnak, illetve a Jediket árulónak kellett beállítania, magát pedig a megmentőnek. Ez a te megoldásoddal nem igazán sikerült volna

2016. jan. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Unari válasza:

Végre valaki aki csak nem hümmög és beáll a sorba, hanem érvel az igaza mellett.

1., én nem azt mondtam hogy az erő egyenlő a midiklorianokkal. Ez még csak eszembe se jutott. Pont ez az erő közvetítés ami marhaság. Mert ugye írva van - most már - ezek a mikro sejtek mindenkiben ott vannak, csak akiben több van a kelleténél az érzékeny az erőre. Tehát ha fogták volna kütyüket és megmérik a sejtszámot pikk-pakk kiderült volna ki a jedi/sith. Még csak nyomozni se kellett volna. egyszerű mérés. Ráadásul akkor hívjuk elő a technikát. Tudjuk hogy van. Ezek mikro sejtek. Ki veszik őket és beültetik valakibe megnövelve a sejtszámot, akár genetikailag is. kész is van a jedi. Mennyivel fantázia dúsabb volt az amit Yoda mondott:

"Engem kicsinek látsz nem igaz? Hát tudd meg, a látszat csal... ...mert velem van az Erő, és az Erő hatalmas. Az életből árad, ezért nagy. Körülvesz valamennyiünket. Összeköt és megvilágosít minket. Nem az izmaidban, magadban, magad körül kell érezned az Erőt. Mindenütt. Közted és köztem. A fákban, a kőben. Mindenütt. Igen."

És ennyi. Nincs közvetítés. Így nincs megmagyarázható dolog. Mint ahogy nem tudjuk megmagyarázni a telekinézist mitől lehet, vagy van-e egyáltalán. Vagy shaolin féle energiaáramoltatást. Mint Jézus. Jó hogy elő nem állunk azzal hogy bárki aki a Földön él lehet Jézus, akinek a vére több istentudjamit tartalmaz. Vagyis élethű az ahogy a film folyamán valaki hisz benne valaki nem. Hiszen ha mérhető onnantól kezdve tény. Mint a gravitáció. Van, mérhető, nincs olyan aki nem hiszi el hogy nem létezik.

2., Qui-Gon Jinn: jó rendben kell az akció, de őszintén mi lett volna ha fogja a gyereket meg az anyját és elviszi magával. Bemegy egy Űrkikötőbe és elmegy egy másik hajóval. Ki állította volna meg.

3., Anakin: Nem mondhatod hogy a Tuskenek állatok. Nem azok. Törzsekben élő nomád faj. Fegyvereket készítenek, állatot tartanak, családban élnek. A’Sharad Hett ilyan törzsben nevelkedett, és jedi lett belőle. (jó aztán sith, de nem ő az első ilyen jedi) Ez sem azt mutatja hogy állatok. Megmaradtak az ösi hagyományaiknál ezért nem fejődtek úgy mint a civilizáció többi egyedei, de ez igaz a Földön élő busman törzsekre, vagy még jobban igaz a Pápua Új-Guinea- i törzsekre, ahol még mindig van kannibalizmus. Álljunk oda és mészároljuk le mindet. hiszen állatok. Shmi-t rituáléhoz használták. Aztán minek hagyta magára Anakin a bolygón. Előző pontra visszatérve ugyan ki állíthatta volna meg őket ha elviszik. Ráadásul össze is roppan mert tudja rosszabbat tett mint a tuskenek. Ez volt a határ amit átlépett, és ezt tudta Amidala is, Yoda is. Nem is akarta hogy Jedi legyen, de ha már Qui-Gon mondja nem baj ha senki nem támogatja nevelje csak ki, akkor miért is van szükség tanácsra?

4., Ja a Naboot lerohanták de mikor? Na jó most már eleget posztoltunk itt mindenféle kamu indokkal, menjünk mert berozsdáll a sok robot. Invázióra készültek könyörgöm a kezdetektől fogva egy olyan bolygó ellen ami szinte nem is tud védekezni és olyan messze van hogy segíteni se tud neki senki. Mi a valóság? Németország –Lengyelország. Kell, elfoglalom, aztán körbenézek kit zavar ez. Senkit, kicsit hőbörögnek, akkor megyek tovább. Utólag törvényesítem a megszállást oszt jó napot.

2016. jan. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!