Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A STAR WARS-t milyen sorrendbe...

Lordan11 kérdése:

A STAR WARS-t milyen sorrendben érdemes nézni?

Figyelt kérdés
Ugy értem hogy idő szerint (IV V VI - I II III) vagy sorszámszerint(I II III IV V VI)

2015. máj. 6. 21:44
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

1. Akkor tegyük fel, hogy a midikloriánok nem átültethetők, nem befolyásolhatók. Nem lehet a számukon változtatni. Az egyetlen aki képes volt manipulálni őket Darth Plagueis volt, ezáltal tudott életet teremteni (illetve James Luceno róla szóló könyvében, még arra is képes volt, hogy megparancsolja a midikloriánoknak, hogy hagyják el egy élőlény szervezetét, ezáltal az élőlény meghal... Így végzett Naboo volt királyával, Verunával is)

A másik dolog, hogy ki menne bele abba, hogy a midikoriánjaiból adjon másoknak, mikor a midik egyben az élet feltételei? Azért az életfeltételeimet csak nem ajándékozom el :D

Nos, a vérvizsgálat... erre nem tudok mit mondani :D amekkora zseni volt Palpatine, biztosan kijátszotta volna valahogy. De amúgy meg mire eljutottak odáig, hogy a szenátusban kell keresni Sidious-t, addigra Palpatine-nak már akkora teljhatalma volt, hogy gyakorlatilag a Jedi Tanács keze teljesen meg volt kötve. Nehezen lett volna kivitelezhető egy ilyenfajta vizsgálat.

Az Erő mérhetősége... nem az Erőt mérik, hanem a midikloriánokat. Most attól még, hogy a Jedik azt mondják, hogy itt vannak a midikloriánok, amik képesek kommunikálni egy láthatatlan, mindent összekötő energiamezővel, attól még nem fog mindenki hinni benne. Mellesleg, tudtommal a midikloriánok fogalma csak a Jedik és a Sithek körében volt ismert.


A 2-es pontra nincs mit mondanom :D


3. Rendben, akkor nem állatok. A lényegen nem változtat szerintem, természetes reakció volt, lehet én is képes lettem volna ezt tenni egy hasonló helyzetben, nem tudhatom... De mégis, szerinted mi lett volna a legmegfelelőbb reakció, azt is figyelembe véve, hogy Anakin nem igazán járta a Jedik útját.

"Nem is akarta hogy Jedi legyen, de ha már Qui-Gon mondja nem baj ha senki nem támogatja nevelje csak ki, akkor miért is van szükség tanácsra?"

Pont ez az, hogy Yoda szavaiból az EP I végén az jött le nekem, hogy mindenki egyetértett vele, csak ő nem. "A TANÁCS egyetért veled. Skywalker a padawanod lehet!" A lényeg az, hogy a TANÁCS ért vele egyet, de Yoda nem.


4. Minden egyes konfliktus csupán egy színjáték volt Palpatine nagyszabású tervében. Nem kell itt semmiféle logikus katonai stratégiát keresni. Lehet kezdetben nem azt tervezte, hogy megszállja Naboot, csak az események alakulása miatt döntött úgy, hogy ez lesz a következő lépés.


Én amúgy elfogadom, hogy más véleményen vagy :D csak próbálom árnyalni a képet, hogy picit más szemmel is nézz ezekre a filmekre.

2016. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!