Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire a nevelésen...

Tényleg ennyire a nevelésen múlik vagy más miatt van? 12/l

Figyelt kérdés
12 éves vagyok, ősszel 13. Sokszor hallom hogy szidják azt a generációt amibe én vagyok hogy "bezzeg ekkor, meg akkoriban" stb. Úgy gondolom én nem lógok ki a az iskolából vagy egy társaságból azért mert nem ezt, meg azt szeretem, nem veszek fel olyan ruhákat ami éppen akkor "húdemenő", vagy mert tudom tartani a számat annyira hogy ne minden második és harmadik szavam a "ba**meg" meg az "anyád" legyen. Nem mondom hogy nem érdekel hogy nézek ki, vagy hogy talán-talán egyedi az öltözködésem, egyszerűen csak nem gondolom hogy elérek azzal valamit ha ebben a korban olyan ruhát veszek fel amit ráérne 5 év múlva is. Mindig teljesen más véleményem van a dolgokról mint az osztálytársaimnak, emiatt mondták már hogy bukó vagyok..én nem gondolnál így, csak mag van az egyedi véleményem. Sokszor néznek rám furcsán mert szeretem Jrock,Visual kei, post-hardcore, metal stílusú zenéket,vagy mert imádom az animéket, a japán kultúrát és mindent ami ehhez kapcsolódik. Pl. sokszor megkérdezik hogy "ezt neked otthon megengedik a szüleid?" Miért ne engednék? Inkább örülnek hogy van valami amit szeretek, hogy nincs önbizalom hiányom, és még ha talán nem is mindig látszik: életkedvem :D Tehát akkor, tényleg ilyen sok dolog múlna azon hogy hogyan neveltek eddig, és még legalább ugyan ennyi fog a továbbiakban is? Köszönöm mindenkinek aki elolvassa ezt a jóóóóó~ hosszú kérdést, és meg is válaszolja ^^
2015. máj. 10. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Szinte a nevelésen múlik a legtöbb meg a közeg. A mai legtöbb szülő örül, hogy nem kell nevelni a gyereket csak venni neki egy számítógépet meg internetet és máris le van foglalva a gyerek reggeltől estig nem kell rá vigyázni. Gondolják ezt de ettől ilyen eltorzult a mai generáció nagy része. Örülök, hogy te nem ilyen vagy, aki animét szereti az rossz ember nem lehet :)
2015. máj. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Örülök hogy így gondolod^^ Igazából én is :D Bár agyon hamar gép elé engedtek az igaz, sőt még a játékokat is imádom de nem a nap 24 órájában. Az pedig hogy foglalkoztak, és foglalkoznak most is velem annak csak örülni tudok.
2015. máj. 11. 00:22
 3/6 megadeth18 válasza:
Nem csak a szülők nevelése játszik szerepet. Általában ebben a korszakban 30%-a a szülői nevelés szól bele a viselkedésbe, és 70% pedig a haverok, meg a népbutító reklámok, műsorok a tv-ben. Örülök, hogy különleges vagy, ritka az ilyesmi. A mai fiatalok 93%-a ugyan úgy néz ki: fiúk ecsethaj, iPhone, csőnaci, lányok meg skrillex-haj, pícsanaci, nagy segg a sok csoki miatt. Intelligenciával nem rendelkeznek, napi mottó: "cigizzünk és rúgjunk be 15 évesen, mert menő, aztán veszekedjünk otthon úgy, mint az éjjel-nappal Budapestben." Szóval a 90%-os többségre értik, hogy romlott a generáció.
2015. máj. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Meglehet bár azért ezt egy nagyon picit talán erősnek találtam :D Az viszont hogy a barátok miatt sokan változnak azt tapasztalatból is tudom és a környezetemben is látom. Mindenesetre érdekes^^
2015. máj. 11. 05:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Az 1. vagyok, Barátnőm is pont olyan mint te tökre szereti a játékokat meg az animéket, többet is együtt néztünk végig meg sok játékkal játszunk együtt legyen az mortal kombattól minecrafton és a különböző lövöldözős játékokon át minden :D Egy animés játékot kedvelő fiúnak egyszer nagy főnyeremény leszel.
2015. máj. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az jó lehet sajnos nekem jelenleg nincs közelben lakó barátnőm akivel lehetne játszani..a legjobb barátnőm erre teljesen alkalmas lenne ha nem lenne közöttünk egy egy kis pocsolyácska... egy óceán :D
2015. máj. 11. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!