Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet gáz pisztolyra...

Dkov06 kérdése:

Hogy lehet gáz pisztolyra engedélyt szerezni viselésre?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert a kaliber.hu oldalon úgy van hogy orvosi vizsgálat stb de nem tudom elhinni ha ezt valaki lerészletezné de pontosan azt meg köszönném. Amásik milyen fegyvert vegyek önvédelemre azt mondja mindenki hogy fórgotárasat jónak hangzik csak nem tudom a tárat lehet cserélni és milyen típust vegyek mert sokféle van ezekből meg persze nincs sok pénzem azt hallottam hogy a

Record Chief 9 mm R Knall gázrevolver jó minőségű és nem kerül sokba és töltényt is kéne tudni riasztóból gázból is mert peppert hallottam az a legerősebb bár fingom sincs most lenne az első ilyen. előre is köszönöm. :)



2015. máj. 12. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Az engedélyhez:

Megvételéhez és otthoni tartásához semmi nem kell. Mintha csak egy kenyérvágó kést vennél.

Rejtett viseléséhez kell engedély a rendőrségtől, de igénylése nagyon egyszerű. Nem kel semmilyen orvosi alkalmassági, fegyverszekrény, egyebek.

Ez ugyan nem hivatalos oldal, de mindent megtalálsz:

[link]

2015. máj. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
elolvastam de bonyolult értelmezni sokat irdle nem értem ezért kellene lerészletezni a lényeget sokat ír nem birok ennyit olvasni gyenge a szemem az olvasáshoz köszi a megértést
2015. máj. 13. 01:18
 3/8 anonim ***** válasza:

1. Fogod a megvásárolt pisztolykát úgy ahogyan megvetted.

2. Számlájával együtt beviszed a rendőrségre

3. Megmondod mit szeretnél

4. Megvárod az engedélyt

5. Örülsz neki

6. Csináltatsz szemüveget

7. Kérsz oltást lustaság ellen

2015. máj. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A 3-as válaszát annyival egészíteném ki,hogy fegyver gyerek kezébe nem való!Illetve fegyver vásárlás helyett a magyar nyelve,különösen a fogalmazásra gyúrjál rá inkább!

Egyébként a forgótárasok a legrosszabb lehetőség gázpisztolyok esetén!Nagy a helyigénye,és kevesebb töltény fér bele!Sokkal hajlamosabbak a beakadásra is!

2015. máj. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amit 3-as írt viccnek is tré . Számla nem kell , minek . Dobozban MKH kártyával töltetlen elviszed az illetékes yardra ott eligazítanak . Elküldenek közben postára igénylőlapért , elmondják mit húzz alá ajánlva feladod . Többkörös lesz a folyamat . 6000 Ft körül van mindez , és 3 hét alatt megkapod ha szerencsés vagy .
2015. máj. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Figyi a nyelvtant feletsük el ha gyerekoromban nem értetem akkor most sem fogom valaki irta üzenetben vizsga kell de nem hiném amugy 20 elmultam és probálnék a lábamon megálni de szem hallás gondok vanak löni tudnék éles fegyverel
2015. máj. 14. 01:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Most éles fegyvert akarsz, vagy riasztót? Aki riasztóra neked vizsgát írt, azt felejtsd el. Ha viselni akarod, akkor kell a nagyon könnyen megszerezhető engedély. Ennek birtokában is csak rejtve lehet rajtad (takarva, ruha alatt).

Ha kocsiban tartod, vagy táskában van, az nem számít viselésnek. Arra nem kell engedély.

Ez nem is fegyver. Legsúlyosabb sérülést azzal tud elérni, ha valakit fejbe vágsz a markolatával.

Egyébként vagy csak durranó hangot adó töltet megy bele, vagy kapszaicin hatóanyagú gáz, esetleg gumilövedék.

Éles fegyver teljesen más tészta.

Azt ügye tudod, hogy csakis önvédelmi célra használhatod, szóval csak úgy lődözni, szóváltást lezárni nem szabad vele!

2015. máj. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, te inkább ne akarj fegyvert! Vízipisztolyt se!
2015. júl. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!