Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit, és mikor álmodtatok...

Mit, és mikor álmodtatok utoljára? Mi volt a legijesztőbb/legviccesebb/legfárasztóbb/legundorítóbb álmod?

Figyelt kérdés
Én 2 napja álmodtam,olyat,hogy izzadtan ébredtem..unokatestvéremről azt,hogy gyógyíthatatlan tüdőrákos.Majd elmesélem neki ezt a kellemes álmot.Ezenkívűl annyi baromságot összeálmodtam már máskor is,hogy előfordult,hogy úgy ébredtem fel,hogy kacagok.Mesébe illő nem normális dolgok,tudjátok....:-)
2010. febr. 25. 13:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A legundorítóbb/legijesztőbb álmom egyben az volt, amikor azt álmodtam, hogy otthon vagyok, elég fura a családom, mintha mindenki részeg lenne és édesanyámmal szeretkeztem, holott én magam is nőnemű vagyok, nem lakom otthon és a családom többi tagja sem él velünk.

Nem volt kellemes, meg voltam döbbenve utána, mikor felébredtem, dehát nem tudom irányítani az álmaimat.

2010. febr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Legundorítóbb:

Egyszer azt álmodtam, hogy eltévedtünk egy kisebb baráti társasággal, kocsival. Majd eljutottunk egy városba. A város viszont teljesen üres volt, kihalt, mondhatni szellemváros. Nagyon szomjas lettem, nálunk már nem volt semmi innivaló, így elkezdtem keresni valamit ahol ihatnék. A panelházak között végül találtam egy kis parkot/játszóteret. Elég ijesztő volt a hatalmas csend, és üresség. A játszótér közepén viszont volt egy kis ivókút, örültem neki. Ittam belőle jó sokat, és utána feltűnt, hogy a víz ami jön belőle zöldes barnás színű. Kiköptem amit tudtam, majd visszamentem a többiekhez, de az úton elkezdtem furcsán érezni magam. Pánikba estem, mert tudtam hogy valami nincs rendben, majd erős vas ízt éreztem a számban. Elkezdtem köpködni, és vér jött ki. Aztán éreztem hogy a számban valami kemény van, megint köptem, és 2 fogam volt az, majd elkezdett kihullani a többi is, mire odaértem a többikhez. Ők megláttak engem, és menekülni halálra-ijedve hátrálni kezdtek...

Nagyon pánikoltam, és iszonyatosan rosszul éreztem magam, aztán észrevettem, hogy a kezem kezd elszíneződni, bordós pirosas színt felvéve, mintha egyszerűen csak elpárologna a bőröm, és felszínre kerülne a már félig rothadt hús, és izomköteg, majd összeestem... A földön feküdve éreztem, hogy kezdek "szétfolyni", aztán riadva ébredtem fel. :)

2010. febr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
14:27....nagyon tetszett a sztorid...szeretem az ilyeneket...ezt én így simán el tudom képzelni egy horror filmben!Amúgy meg köszi hogy írtok!Még kérek sztorikat!
2010. febr. 25. 14:33
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ma reggel álmodtam: a Mátrix című film alternatív befejezése. :) Az elején még én voltam a "főszereplő" és szó nem volt a filmről. Valami kémialaborszerű helyen voltam, kísérleteket csináltam, aztán megtudtam, hogy az az épület, ahol lakom, össze fog dőlni, és ott halok meg. Ezt valahogy sikerült elkerülni, de nagyon féltem. Ekkor keveredett a képbe valahogy Neo, miközben az utcán hazafelé mentem. Innentől már ő volt a "főszereplő", éppen Smith ügynökkel harcolt, és tudom, hogy volt valami konkrét dolog (vagy egy személy, vagy valami tárgy), amiről tudta, hogy az biztosan nem irányítható a Mátrix által. De utána kiderült valahogy, hogy az is annak a befolyása alatt áll, és ez eléggé sokkolta. Ennek hatására felhagyott az egész Mátrix-elpusztítással, és visszatért oda, mint hétköznapi ember. Még azt is láttam (úgy, mint a filmekben, hogy "x hónappal/évvel később"), hogy a 2 kisgyerekével játszik, és boldogan él, míg meg nem hal. :)


A legrémísztőbb álmom szavakkal leírhatatlan, leginkább azért, mert nincs hozzá kép, csak homályos foltok, szürreális "jelenetek". És nem is ez a rémísztő benne, hanem azok az érzések, amik ezen "képek" láttán előjöttek. Kb. valami rettenetes szorongató halálfélelemhez vagy rettegéshez lehetne hasonlítani. Arra emlékszem, hogy miután félálomba felébredtem, azt mondogattam magamban, hogy "bárcsak tudnám kitépni az agyamat, hogy ne tudjak visszagondolni rá".) Még percekkel utána is iszonyú volt. :S

2010. febr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Köszi. :)

A számomra legijesztőbb meg a következő:


Ahhoz, hogy megértse valaki, hogy miért is ilyen ijesztő ez nekem, hozzá kell tennem, hogy ez az álom változó szereplőkkel, és helyszínnel, meg helyzettel ugyan, de mindig állandó eseménye épül. Visszatérő álom, kb 10 éves korom óta. Évente legalább egyszer álmodom...

Mivel cserélődnek a helyszínek, és a szereplők, ezért csak a legutóbbi álmomat írom le.


Régi telkünkön voltunk, családdal, barátnővel, és ott volt 1-2 közeli barátom is. Ill. szomszédok, és egy rakat falubéli idegen ember. Falusi búcsú, mulatnak az emberek, mi meg barátnőmmel légpisztollyal lövöldöztük a kirakott hurkapálcikákat. Jól éreztük magunkat, majd kezdett beesteledni. A városházában voltunk, volt nagy közös lakoma, ittunk is egy keveset, így egy kicsit be is rugtam. Ezért kimentem egy kicsit levegőzni/sétálni.

A falu ey dombon helyezkedik el, a városháza a domb alján van, és egy aszfaltozott út vezet felfelé, kétoldalt tipikus falusi vályog házakkal körbevéve. Forgalom alig szokott lenni, nappal is csak alig-alig egy két kocsi, éjjel meg főleg semmi, így az úton megyek.

Már majdnem feljutottam a domb tetejére, ahol a falu végetér, de elfáradok, ezért leülök a nyári estétől még meleget árasztó aszfaltra. Kellemes az idő, és gyönyörű az égbolt, teljesen tiszta az idő, tökéletesen látni több ezer csillagot. Hátradőlök, és gondolkozok, majd feltűnik egy a többi csillagnál világosabb kék pötty az égen. A fénye vibrál.. Aztán azt veszem észre, hogy az a kék pötty lassan, de biztosan növekedik, furcsállom a dolgot, ezért felülök, és úgy figyelem tovább. Az meg egyre csak növekedik, fogalmam sincs mi lehet az, kezdek megijedni, és felállok, majd elkezdek futni lefelé a dombon a többiekhez. Néha-néha felpillantok, s az már egyre ijesztőbb méreteket ölt. Végül amikor már majdnem odaértem a városházához, már halk morajlást is hallani, ezért még jobban begyorsítok, innentől mellőzve az égre tekintést. Odaérek, és azt látom, hogy már mindenki kijött, és rémült arcokkal bámulják az eget, s csendben, de arrafelé mutatva hívják fel a többiek figyelmét az eseményre. A morajlás egyre hangosabb, és a lámpák sárgás fényét, már elkezdi átvenni ez a szürkés ciánkék világítás, amit az esemény gerjeszt. Olyan mint amikor egy villám megvilágítja a tájat, csak ez állandó, és nem pillanati. Pánikba esve keresem barátnőmet, és rokonaimat, de nem találom őket. A morajlás már kezd a fűlnek elviselhetetlen mély, fenyegetően durva hangot kiadni, a kékség már egyre világosabb, az emberek már üvöltve menekülnek, szeretteimet meg már a káosz miatt se találom. Majd hopp, felkelek. A szívem nagyokat dobog, és nagyon hevesen, le vagyok izzadva, és majdnemhogy fuldoklok. :) Kell 10-20 perc utána hogy magamhoz-térjek. Elég kellemetlen.


Nem tudom miért visszatérő, gondolom egy pszichológus megtudná magyarázni, de annyira nem izgat a dolog. Azért nem, mert egyrészt évente csak 1-2 szer van, másrészt meg azért mert biztos, vagyok benne, hogy nem fog megtörténni. Csak hát, ijesztő. :)

2010. febr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
0%
Számomra az a legijesztőbb mikor az emberek nem értik melyik kérdést hova írják. És nem értik meg mi az a TERMÉSZETTUDOMÁNYOK kategória.
2010. febr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
16:53 jujj megijedtél?Úgy sajnállak,szegényke......:-)
2010. febr. 25. 22:02
 8/15 A kérdező kommentje:

Egy korábbi álmom is eszembe jutott: a húgommal egy szobában voltunk,egy emeletes ágy alsó részén ültünk mind a ketten,beszélgettünk,és egyszer csak beúszott a szobába egy cápa(víz természetesen nem volt,a szőnyegen úszott)és csattogtatta a nagy,gusztustalan állkapcsát a húgom lábai előtt.Ezt még lehetne a vicces kategóriába is sorolni,de akkor úgy ébredtem,hogy kalapált a szivem,és az akkor mért vérnyomásom kiugróan magas volt.Hihetetlen hogy milyen hatással vannak egyes álmok a szervezetre nem?

Ja,és egy másik,állandóan visszatérő-ugyancsak ijesztő álmom,hogy a nagyanyámhoz megyek,egy függőfolyosós régi házban lakik,és a lépcsőház sem valami szívderítő be kell valljam.Szóval éjjel van,megyek fel a lépcsőn,mögöttem szalad az ördög,el akar kapni,én menekülnék előle,de a lábaim egyre nehezebbek,és egyre nagyobb erőfeszítésembe kerül feljebb jutni,és az a vége,hogy elkap,de hogy mit csinál velem,azt nem tudom,mert itt jön el mindig az a pillanat,hogy felébredek a rossz álomból.

Ugyancsak korábbi-mostmár nem állandóan visszatérő álmom,hogy tudok repülni.Ott repkedtem,ahol régebben laktunk,házak,és garázsok fölött,és nagyon nagyon szerettem ezt az álmomat.Ebből viszont nagyon rossz volt felébredni:-(Arra,hogy sajnos nem tudok repülni.Olyan gyönyörű helyeken repültem,hogy ihaj+nagyon magasra fel tudtam szállni.Szerettem ezt az álmom,sajnos már nagyon régen volt ilyen.

A legfurcsább álmaim-és egyben legviccesebbek,amikor arra ébredek,hogy rázkódok a kuncogástól,nem egyszer ébredéskor észrevettem,hogy még a könnyem is folyik az arcomon a nevetéstől:-)Üröm az egészben,hogy legtöbbször ezeknél az álmoknál nem tudom felidézni,hogy mit álmodtam,még azt sem,hogy mivel állnak kapcsolatban.Van,hogy egész nap azon agyalok,hátha beugrik valami,de sajnos soha semmi.:-)

2010. febr. 26. 08:20
 9/15 A kérdező kommentje:

Várom azon kedves embereknek a beszámolóját erre a kérdésemre,akik voltak olyan rendesek,és írtak választ a másik kérdésemre!Sőt,akik írtak választ erre a kérdésemre,legyenek olyan jók,és írjanak választ a másik kérdésemre,ami így hangzik:

"Mikor röhögtetek/kacagtatok/vigyorogtatok egy jóízűt, és mi volt az oka? Már ha megosztható, megtennétek? :-)"


Köszönöm mindenkinek aki ír!!!!:-)

2010. febr. 27. 14:08
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Legundorítóbb: az anyukámnak bekaptam a !tökét.

Legfélelmetesebb: egy ázsia származású gyilkos üldözött késsel az utcánkban

legfárasztóbbat nem tudok mondani a legjobb pedig nagyon nagy titok.

2010. márc. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!