Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Titokban kell elküldenem egy...

Titokban kell elküldenem egy levelet édesanyámnak. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Ajánlott szelvénnyel kellene, de nem tudom, mi az. Sohasem adtam még fel levelet - postában se voltam még.


Szóval, először gondolom meg kell vennem a borítékot. Azt a postán kell?

Ha a levél megvan, beleteszem a tartalmát. Hogyan csináljam az ajánlott szelvényes ügyet? Mi az egyáltalán? Kell bélyeget is vennem?


Nagyon hálás lenék, ha valaki tudna segíteni.



2015. máj. 23. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, sajnos én sem értek hozzá, de ha postán megkérdezed a postást akkor minden bizonnyal segíteni fog :)
2015. máj. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Levelet borítékba teszed, megcímzed.

Postán odamész egy ablakhoz, és elmondod, hogy ajánlottan szeretnéd küldeni a leveled, kérsz egy szelvényt hozzá.

Ez egy kis lapocska, amire fel kell írnod a saját neved,címed, illetve annak nevét és címét, akinek megy a levél. (Meghatározott helyre kell beírni az adatokat, úgyhogy nem nagyon lehet eltéveszteni.) Felsorol lehetőségeke, hogy miként szeretnéd küldeni a levelet, te beikszeled a felajánlott lehetőségek közül, hogy "Ajánlott"


[link]


/Van még rajta pár dolog, de azokhoz nem kell írnod semmit, majd a posta tölti ki a továbbiakat./


Utána visszamész az ablakhoz és odaadod a postásnőnek a leveledet és a kitöltött szelvényt. Ő meg megmondja, mennyibe fog kerülni.


Természetesen kell rá bélyeg, de ha a postán adod fel a leveled nem kell előre megvenned, mert a megcímzett levél alapján a postáskisasszony mondja majd, hogy mennyibe fog kerülni a feladása.


Amúgy biztos, hogy készséggel segítenek, bármilyen kérdésed van levélfeladás vagy egyéb ilyen postai dologban, úgyhogy ne aggódj. :)

2015. máj. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Igen, borítékot a postán vehetsz, és ha csak egy sima lapot teszel bele, akkor az ajánlott feladása 390 Ft lesz. Aztán súly szerint nő...
2015. máj. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hálás vagyok a válaszokért! Rengeteget segítettetek!
2015. máj. 25. 08:16
 5/5 anonim válasza:
Megírod a levelet beleteszed a borítékba, amit a postán veszel meg. Tudsz venni bélyeges borítékot is, de vehetsz egyszerűt is. Tök mindegy. Megcímzed. Jobb alsó sarokba írod anyukád nevét és címét írd oda az irányító számát is annak a falunak vagy városnak amelyikben lakik.(Ha ezt nem tudod írd be a google-ba hogy pl. Szolnok irányítószáma. Most azért Szolnokot írtam mert nem tudom anyukád melyik faluban vagy városban lakik.) ezután ráírod a bal felső sorokba a saját nevedet és címedet. Ide sem felejsd el odaírni a faludnak vagy városodnak az irányítószámát. Menj el a postára. Ott mond hogy ezt a levelet szeretnéd feladni ajánlva. Ott adni fognak egy szelvényt amit ki kell töltened. ( Nem nehéz csak ráírod a neved és címed és az édesanyád nevét és címét.) És ha bélyeges borítékot vettél akkor ennyi de ha nem akkor kérsz rá bélyeget de ezt már autómatikusan mondani fogják. Tulajdonképp ennyi.
2015. jún. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!