Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tanuljak második nyelvnek?

Mit tanuljak második nyelvnek?

Figyelt kérdés

9-es leszek, s kell választanom 2. nyelvet. 1. nyelvként az angolt tanulom. 2. nyelvként az alábbi nyelvek közül választhatok: spanyol, francia, német, olasz

Spanyolból, franciából,németből az ismerőseim tudnának segíteni. Spanyol és a francia nyelv nagyon tetszik. A német kiejtése nem tetszik, viszont hasznos nyelv. Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!



2015. máj. 25. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Sokat járok spanyolba. Nekem jobban bejön a spanyol,könnyen megtanulható mint a francia. Akik nem használnak r betűt így az nehezebb. Az olasz is jó,mert nagyon sok szót úgy ejtenek ki mint ahogy írják így az is könnyű megtanulható.
2015. máj. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:D Helyesírási versenyeken is nagyon jól szerepelek megyei/országos szinten. A matekot és a fizikát szeretem, de nem tudom, hogy humán vagy reál irányba menjek-e tovább... Minek érdemes jobban tanulni, ezek közül:orvosnak/mérnöknek/jogásznak/tanárnak. Köszönöm a válaszod. Viszont szeretném viszonozni kedvességed: UFO-így kell helyesen írni, a kérdőjelek lemaradtak bizonyos helyeken. Még sorolhatnám a hibáid, de inkább nem teszem.
2015. máj. 26. 15:39
 3/5 silenthunterZ válasza:
Válassz spanyolt. Úgy gondolom hogy manapság ha orvosnak mész, akkor egyből gondolkodj el azon hogy melyik országban fogsz élni, mert itthon egy orvos nem él meg a fizetéséből. Azt pedig, hogy humán vagy reál irányba mész-e tovább, csak és kizárólag rajtad áll, ebben ne kérj tanácsot, mert te érzed hogy melyik felé húz inkább a szíved.
2015. máj. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A környezetemben élő emberek közül sokan a németet ajánlják, mert számos előnyökkel jár. Németország "gazdasági nagyhatalom" Európában. Ha orvos lennék, akkor sztem a némettel járnék jobban. Viszont a spanyol nyelv sokkal jobban tetszik, maga Spanyolország is.

A humán tárgyakat egy kicsivel jobban szeretem, mint a reált, de a reál tantárgyakkal sokkal jobban el lehet helyezkedni. A humán pályára állnék, akkor csak Magyarországon tudnék elhelyezkedni, nem? Nehéz döntés előtt állok...

2015. máj. 28. 16:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Valóban a német hasznosabb lenne, munkavállalás szempontjából.A spanyol v olasz ,könnyű, és szép nyelv, de nem sokra mész velük, de ha jó a nyelvérzékes, simán megfogod tanulni a kedvelt nyelveket is.
2015. máj. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!