Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segitség! A tengerimalacom...

Segitség! A tengerimalacom szerintem beteg! Mit tegyek? Minden lent.

Figyelt kérdés

Segitsegek aki ért a tengerimalacokhoz! Mostanába kicsit lefogyott és szerintem megfostosodott fojton fosik és gondolom ezért sovány.. Mindent megadunk neki semmi rosszat és még mostanába csuklik/köhög vagy nemtudom mit csinál mikor eszik mindig szthiszem megfullad de nem. Ma délután hazajöttem kis rendrakás után ilyesmi ki akartam rakni legelni a malcot a fübe (amugy egésznap kint volt mert joidő volt de sztem nem sütött rá a nap árnyékba volt) és mikor ránéztem félig kint a házábol ugy feküdt mintha meghalt volna hirtelen megijedtem de mikor megemeltem a ketrecet megmozdult és megnyugodtam de aztán vittem a fű felé és ugyanúgy feküdt csak kevésbé "halálos" tekintettel mint azelőtt viszont nem moccant mikor még le tettem a fübe akkor se aztán kinyitottam a ketrecet kivettem mert nem akart megmozdulni pedig mindig ugy rohan ki belöle.. Kivettem és olyan volt mint egy rongybaba... Megfogtam letettem a fűbe és meg se moccant nagyon megijedtem...sokáig élesztgettem nem evett a fűböl.. Láttam h lélegzik de a fejét fel se emelte.. Megfürdettem végül mivel kihasználtam h semmire se reagál pedig pl a lábára erzékeny nem szereti ha piszkálom mindig szenvedek a körömvágással... Szoval lemostam továbbra is rongybaba volt megtöröltem néha mintha ivott volna az már haladás volt.. Megszáradt és visszatettem a ketrecbe mintha kicsit felébredt volna közbe már több életjelet mutat.. Viszont csak gubbaszt a sarokba..

nagyon aggódom szegénynek mi a baja segitsetek mit csináljak pillanatnyilag nemtudok elugrani vele orvoshoz..

SEGITSETEK SÜRGŐS, kösszi aki normálisan válaszol:)

Bocsi ha van valami helyesírási hiba, siettem..



#tengerimalac #beteg #szerintem beteg
2015. jún. 3. 17:31
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Elvittük orvoshoz adott neki sok infuziót meg antibiotikumot. Jol sejtettem régebbóta baja van aztmondta a doki tüdőgyulladás... Sajni nemjók a kilátások szurkoljunk neki, nehéz éjszakája lesz. Azt mondták ha holnap estig életben marad van esélye. A fele súlyát vesztette azt mondta doki. "Nem lennék a helyébe"... Mondta :((((

Szoritsatok nagyon!! Köszi aki válaszolt..

2015. jún. 4. 19:49
 12/14 anonim ***** válasza:
5 év az már szép kor. Persze, élhet 8-9 évig, de a malacok nagyon kis százaléka él addig. az átlag életkor 5-7év közé tehető, szóval sajnos a tiéd már elég sokat megélt, de talán még lesz 1-2 éve. Ha nem, az nem a te hibád. Mindannyian halandóak vagyunk, bármilyen nehéz is ezt elfogadni. Ha rosszul tartottad volna, valószínűleg nem élne veled már 5 hosszú éve. Nekem 3 malacom volt, 2 6 évet élt meg, egy pedig túl lehetett a 7en, de ő hihetetlenül szívós jellem volt. Én csak arra akarok kilyukadni, hogy írtad, hogy "még csak 5 éves", de tudnod kell, hogy 5 év azt jelenti, már túl van a fénykorán. És ilyenkor sajnos betegek lesznek néha akkor is ha jó gazdik vagyunk. Remélem még melletted maradhat, de ha itt az idő engedd el, akkor is ha nagyon fáj. Vagy csak hagyd hogy a természet végezze a dolgát és ne átkozd magad, hogy "csak 5 év" mert az nem csak... Kitartást és sok erőt!
2015. jún. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szintén nagyon drukkolok nektek!
2015. jún. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Drukkolok én is!
2015. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!