Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segitség! A tengerimalacom...

Segitség! A tengerimalacom szerintem beteg! Mit tegyek? Minden lent.

Figyelt kérdés

Segitsegek aki ért a tengerimalacokhoz! Mostanába kicsit lefogyott és szerintem megfostosodott fojton fosik és gondolom ezért sovány.. Mindent megadunk neki semmi rosszat és még mostanába csuklik/köhög vagy nemtudom mit csinál mikor eszik mindig szthiszem megfullad de nem. Ma délután hazajöttem kis rendrakás után ilyesmi ki akartam rakni legelni a malcot a fübe (amugy egésznap kint volt mert joidő volt de sztem nem sütött rá a nap árnyékba volt) és mikor ránéztem félig kint a házábol ugy feküdt mintha meghalt volna hirtelen megijedtem de mikor megemeltem a ketrecet megmozdult és megnyugodtam de aztán vittem a fű felé és ugyanúgy feküdt csak kevésbé "halálos" tekintettel mint azelőtt viszont nem moccant mikor még le tettem a fübe akkor se aztán kinyitottam a ketrecet kivettem mert nem akart megmozdulni pedig mindig ugy rohan ki belöle.. Kivettem és olyan volt mint egy rongybaba... Megfogtam letettem a fűbe és meg se moccant nagyon megijedtem...sokáig élesztgettem nem evett a fűböl.. Láttam h lélegzik de a fejét fel se emelte.. Megfürdettem végül mivel kihasználtam h semmire se reagál pedig pl a lábára erzékeny nem szereti ha piszkálom mindig szenvedek a körömvágással... Szoval lemostam továbbra is rongybaba volt megtöröltem néha mintha ivott volna az már haladás volt.. Megszáradt és visszatettem a ketrecbe mintha kicsit felébredt volna közbe már több életjelet mutat.. Viszont csak gubbaszt a sarokba..

nagyon aggódom szegénynek mi a baja segitsetek mit csináljak pillanatnyilag nemtudok elugrani vele orvoshoz..

SEGITSETEK SÜRGŐS, kösszi aki normálisan válaszol:)

Bocsi ha van valami helyesírási hiba, siettem..



#tengerimalac #beteg #szerintem beteg
2015. jún. 3. 17:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hany eves ez a tengerimalac? A fentiekbol elegge ugy tunik, hogy a veget jarja szegenyke...
2015. jún. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ő kb 5 éves gondoltam rá de nem öreg 8-9 évig élhet még bőven kéne neki...

Valaki segitseen

:((

2015. jún. 3. 17:51
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Annak idején az enyém is hasonló tüneteket mutatott. Villámgyorsan doki kellene neki.

Amíg nem jutsz dokihoz, fecskendővel vagy szemcseppentő pipettával próbálj neki vizet adni. Tegyél bele egy kis szőlőcukrot. Mindenképpen itasd, mert különben kiszárad.

Ami még nem árthat, ha adagolnál neki valami probiotikumot. (Bio-Lapis, Gastroferm MVit, Probios vagy más probiotikumos készítmény) Esélyes, hogy a bélflórájának egyensúlya borult fel. Zöldséget ne adj neki.

És mielőbb doki!


Remélem mielőbb jobban lesz!

2015. jún. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ:)

Nemtudom milyenek azok a gyógyszerek nincsenek sztem itton ha minden igaz holnap sikerul eljutni az állatorvoshoz.. Ha igy kéne itatni viszont.. Nemtudom mi lesz éjszaka..:(((

2015. jún. 3. 19:28
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja es ha az az a baja amit mondál. Akkor nagyon sulyos? Ugye nem hal bele az ejszaka mielott elvihetnem dokihoz? Aggodom érte:(
2015. jún. 3. 19:30
 6/14 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom, milyen esélyei vannak... A malacok bélflórája elég érzékeny.

Ha van otthon emberi fogyasztásra használt probiotikum, az is jó.

Itasd mindenképpen.

Ha nincs cseppentő vagy fecskendő, akkor próbálhatsz olyant, hogy textilt megnedvesítesz, és cseppekben belecsöpögteted a röfi szájába. Így ugyan körülményesebb, de több, mint a semmi.


Az enyém esetében többször kellett dokihoz vinni, mindenféle roboráló injekciót adott neki, és naponta rendszeresen kellett itatani az említett probiotikummal, hogy helyre álljon a bélflórája.

2015. jún. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Probáltam itatni de nemakar, elforditja a fejét:/// kinozni nemakarom mer már nem rongybaba már kicsit van ereje..
2015. jún. 3. 20:02
 8/14 anonim ***** válasza:
Drukkolok, hogy minden rendben legyen holnapra! :)
2015. jún. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi :))
2015. jún. 3. 21:01
 10/14 anonim válasza:

1. Állatorvos, de csak olyan, aki ért hozzájuk.

[link]


2. Holnap semmiképp ne vidd ki a 30 fokba, akkor se, ha árnyékban van.


3. Legközelebb már akkor azonnal vidd orvoshoz, ha látod, hogy hasmenése van. Malacoknál ez sürgősségi állapot, magától nem javul.

2015. jún. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!