Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz egy közép,...

Mennyire nehéz egy közép, illetve felső fokú angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Gondolok arra ,hogy milyen széleskörű szókinccsel kell rendelkezni, vagy ,hogy az írást mennyire figyelik. Igazából ,még se alapfokút se semmilyet nem tettem le csak kíváncsi vagyok. Ja és a nyelvtant egyébként csak használni kell tudni ,vagy rá kérdeznek arra ,hogy mikor ,mit ,hogyan kell?

2015. júl. 7. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen nyelvvizsgára mész és mennyire tudsz angolul jelenleg. Én pl az eurot ismerem jobban, abban nem kell csak használni a nyelvtant, viszont a telcben tudtommal van nyelvtanos teszt rész is. A középszintűhöz annyira szélesszintű szókincs kell, hogy ki tudd fejezni magad és érts alapvetőbb szövegeket hallva, olvasva. A felsőfokhoz nagyon szeretik a szép hosszú bonyolult kifejezéseket, nyelvtani formákat (ezek pár ilyen betanulásával megoldhatóak) és természetesen bonyolultabb szinonímákat használnak mindenhol, az ilyen szavakat az advanced vocabularybe tartoznak, ha így keresel rá, biztos van valahol lista hogy lásd ezek kb milyenek. Az írásra is vannak típusfeladatok, mint hivatalos levél, reklamáló levél, stb, essay, article, stb az ezekben elvárt szókincs és mndatszerkezet is természetesen a szinttől függ, de ami fontos mindkettőben az a linking wordök használata ( furthermore, firstly, however, in conslusion stb) és az hogy mennyire felel meg az adott írás szerkezeti elvárásainak, lásd paragrafusok stb, továbbá az is nagyon fontos, hogy mindig pontosan kövesd az utasítást és ne hagyj ki semmit.
2015. júl. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ;)
2015. júl. 8. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!