Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jehova tanúi, ti valóban nem...

Jehova tanúi, ti valóban nem vagytok képesek Jézust elfogadni? Vagy legalább egy picit tisztelni? Az imáitokban valóban nem fér bele ha más nem is legalább annyi. HOGY, KÖSZÖNÖM HOGY MEGHALTÁL ÉRTEM A KERESZTEN.!?

Figyelt kérdés

én nem értelek titeket,hisz nagyon kedves normális és rendes emberek vagytok. sok dologban helyes a vallásotok,de van benne egy pár elfogathatatlan baromság is.


ezzel nem szeretnélek titeket meg bántani,sem a vallásotokat.

ezért ha bármi is sértő a kérdésemben előre is bocsánatot kérek érte.

szándékosan soha nem bántanék meg senkit sem. sem a vallását amiben hisz.



2015. júl. 11. 10:06
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

igen isten megtehetné hogy kényszer legyen a hittünk.

de ezt nem akarja,mert azt szeretné hogy szívből legyen a szeretetünk iránta.

hisz te mit érnél azzal ha valakit szeretnél,és ő csak félelemből viszonozná eszt neked vagy mert kényszerítenéd rá?.

a nem hit benne az igen is egy fajtája a bűnnek.

mert isten nem azért adta a lehetőséget hogy nyugodtan ne higgy benne.

hanem hogy szabadon döntsél hogy isten vagy a gonosz.(ördög Lucifer).


embereket akart de nem akik szembe mennek az ő akaratával vagy nemet mondanak neki.

ezeket az embereket a sátán akarja,és nem az isten.

a sátán befolyásolja őket hogy az övéi legyenek.

istennek azért kel az emberek mert ő teremtette őket.

és ezért kel a sátánnak is.

isten nem boldog ha valaki a pokolba kerül,hanem sír.

boldog ha a menybe kerül valaki,de ekkor a sátán sír.

isten csak azt akarja megkapni ami az övé,a lelkünk.


hogy látjátok azt, amit fentebb leírtam. Mert elég logikus az, amit leírtam.

ateista szemmel.


minden Ádámmal és Évával kezdődőt.ha ismernéd a bibliát akkor ezeket a kérdéseket föl sem tetted volna.hogy megértsd a válaszokat el kéne meséljem.hogy mért került a földre az ember és a gonosz.

és hogy a gonosz bosszút esküdött melyet be is tart isten és gonosz háborúja.

melyben mi vagyunk a cél.de ez hosszú lenne.


amúgy a szabad akarat az almánál kezdődőt.a tudás almája.

ami miatt a földre kerültünk.

2015. júl. 12. 09:27
 12/15 Tantételbeli ***** válasza:

Kedves kérdező! Teljesen logikus és jogos a kérdésed. A válaszom a következő:


"Az imáitokban valóban nem fér bele ha más nem is legalább annyi. HOGY, KÖSZÖNÖM HOGY MEGHALTÁL ÉRTEM A KERESZTEN.!?"


Ez "hálátlanságnak" tűnik, de nem az. Ahhoz ragaszkodunk, amit maga Jézus tanított:


1. Nem imádkozunk máshoz ,csak az Atyához ,mert ezt tanította maga Jézus.

2. Jézus maga nem tanított mást,mint az Atya-Isten imádatát, tiszteletét

3. Jézus nem imádkozott magához, csak az Atyához

4. Jézus minden dicsőséget az Atyának adott - nem magának


Imádkozni az Atyához kell, mert Ő maga is ezt tanította.


Ugyanakkor minden hívő saját hite, hogyan imádkozik.Ha valaki belefoglalja az imájába a köszönetet Jézusnak, az nyilván nem lehet helytelen, hiszen ő az Atya/Jehova Fia. Én ebben nem látok helytelent. Remélem, érthető a válasz. Jézushoz közvetlenül NEM imádkozunk, mert az egyértelműen téves, de a hála/tisztelet kifejezése a Fiú mérhetetlen áldozata iránt nem lehet helytelen.

2015. júl. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

igen értem és köszönöm az egyértelmű választ.


bár azzal nem értek egyet hogy Jézushoz közvetlenül NEM imádkozhatunk, de most már legalább tudom hogy az hazugság hogy Jézust nem fogadjátok el és még csak nem is tisztelitek.


mi ugyan úgy imádkozunk hozzá,mint az atyához is.

és hálásak vagyunk neki is és az atyának is az áldozatukért,hogy megváltást attak nekünk és lehetőséget a menybe jutásra.

köszönet nekik.

2015. júl. 13. 10:09
 14/15 anonim válasza:

"Aranyos vagy, amit írtél, de ez a hivatalos pulpitus mögött lévő teológia.

"Könyörülök, akin könyörülök, kegyelmeek, akinek kegyelmezek"

Nem mindenkié a hit és nem mindenkié a Krisztus. Ez van, na ezt nem lehet megérteni.

Isten válaszottt engem. Ha akartam volna se tudtam volna nemet mondani. Nem volt szabad akaratom dönteni, mert Ő ezt eldöntötte helyettem...de Hála neki.

Na de hagyjuk. A kinyilatkoztatott dolgok a mieink. a titkok az Úréi...

A szabad akarat is egy ilyen titok"


Nem értek egyet.

Róma

9,15 Mert Mózesnek ezt mondja: Könyörülök azon, a kin könyörülök, és kegyelmezek annak, a kinek kegyelmezek. [2 Móz. 33,19.]


Ez az ószövetségi gyakorlat volt, olvassátok el a teljes Róma 9-et.


Újszövetség:

1 Tim

2,1 Intelek azért mindenek előtt, hogy tartassanak [Fil. 4,6.] könyörgések, imádságok, esedezések, hálaadások minden emberekért,


2,2 Királyokért és minden méltóságban levőkért, hogy csendes és nyugodalmas életet éljünk, [Jer. 29,7.] teljes istenfélelemmel és tisztességgel.


2,3 Mert ez jó és kedves dolog a mi megtartó Istenünk előtt,


2,4 A ki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson.


Nem mindenkié a hit: 2 Thess

3,2 És hogy meneküljünk meg az alkalmatlan és gonosz emberektől. Mert nem mindenkié a hit! [Csel. 2,40.]


3,3 De hű az Úr, a ki megerősít titeket és megőriz a gonosztól. [1 Thess. 5,24. 2 Tim. 2,13.]


Itt azokról beszél, akik nem fogadják el Jézust. Hivatkozás: Apcsel:

2,40 Sok egyéb beszéddel is buzgón kéri és inti vala őket, mondván: Szakaszszátok el magatokat e gonosz nemzetségtől!


Róma

11,19 Azt mondod azért: Kitörettek az ágak, hogy én oltassam be.


11,20 Úgy van; hitetlenség miatt törettek ki, te pedig hit által állasz; fel ne fuvalkodjál, hanem félj;


11,21 Mert ha az Isten a természet szerint való ágaknak nem kedvezett, majd néked sem kedvez. [2 Pét. 2,4.5.]

2015. júl. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Tantételbeli ***** válasza:
Kérdezőnek privát ment.
2015. júl. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!