Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munkahelyi kiskirály ellen...

Munkahelyi kiskirály ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A mostani munkakörömben már lassan 13 éve dolgozom . Több igazgató váltást megéltem, de a legutolsó, a hasonlo beosztásu kollégáimmal együtt szívből utál bennünket . Szerencsére a sok átszervezéssekkel mindig mások voltak a közevetlen fönökünk, igy ugy mond külsösöek lettünk a munkahelyünkön . A közvetlen fönökeink is váltogatták egymást és a telephelyünkön csatába szálltak értünk az igazgatóval . Most sajnos megint átszevezés volt és most az igazgató lesz a közvetlen fönökünk akitől nagyon rettegünk . Nyugdij elött állunk ketten is és félünk, hogy valami mondvacsinált indokkal kidob bennünket . Amugy portás beosztásban dolgozunk és volt amikor olyan feladatok végrehajtását követelte tölünk amiknek elvégzése nem a feladatunk volt, illetve anit nem mondott esetleg csak gondolt . / Mind volt fönökünk szerint egy kicsit dob az agya / tanácsot kérnék ebben a helyzetben. Hogy ne dobjanak ki bennünket mondvacsinált dologgal? Természetesen a saját feladatinkat amik eddig is volta becsülettel mindig megcsináltuk, de ne használhasson bennünket lába kapcájának se .
2015. júl. 19. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Vannak ilyenek, akik egy kis hatalmat kapnak a kezükbe és azt hiszik ők a világ közepe. Szerintem nem tudsz ellene sok mindent tenni, el kell viselni. Nyilván nem szép dolog, ha nem tisztelettel beszél veletek, azt azért nem árt neki megmondani. Legfeljebb benyalni, mint ahogy nálunk tették egyesek, de azzal meg más szemében ásod el magadat és tulajdonképpen meghazudtolod magadat.


A mi főnökünk is ilyen volt. Igaz, hogy neki voltak jó pillanatai, de nem tartott sokáig. Olyankor el voltunk hordva mindennek és ez azok előtt ciki, akik az én területemen dolgoztak. Hozzám is tartoztak emberek, én úgy gondolom, emberségesen álltam hozzájuk, jóban és beszélő viszonyban vagyunk a mai napig.

Nem a főnökünk ment el, hanem én jöttem el, a sorozatos alázás és egy új munka miatt, de négy évig tűrtem. Milyen jól tettem, hogy eljöttem. Rámentem volna teljesen.


Én azt mondom,hogy ha már nincs sok a nyugdíjig, viseljétek el, ahogy nálunk is tette egy munkatársam. Esetleg, ha az ő főnökével jó a viszonyotok be lehetne panaszolni, ahogy azt nálunk is tették páran anno. Csak ehhez tényleg bizalmi viszony kell, sajnos az sem mindig adott.

Még arra nagyon figyelj, hogy jól válogasd meg kinek mit mondasz el. Mert mint írtam, mindenhol vannak "nyalisok", és ők azonnal tovább adják a főnöknek, ha hallottak valakitől valamit.

2015. júl. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat !
2015. júl. 25. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!