Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni munkahelyi...

Mit lehet tenni munkahelyi zaklatás ellen törvényes eszközökkel?

Figyelt kérdés
Egy állami vállalatnál az egyik vezető beosztású személy, akihez semmi közöm ( nem az ő létszámához tartozom) folyamatos zaklat hogy nem dolgozom, illetve nem vagyok a munkahelyen és egyéb dolgok… , amit továbbít a felső vezetés felé. Mit lehet ilyen esetben tenni?

2015. ápr. 6. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy dolgozol? Ott vagy? Vagy tényleg oka van ezt mondani, de ez neked nem tetszik?
2015. ápr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen ott vagyok, amit a főnököm kiad azt megcsinálom.
2015. ápr. 6. 20:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Bizonyítsd. Diktafonnal vagy videófelvétellel - bár ez beletelhet egy időbe.
2015. ápr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Engedd magad, hamarabb szabadulsz. Én a helyedben hangfelvételt nem csinálnék, mert 1. én húznám a rövidebbet

2. a jóember beleegyezése nélkül nem lehet csinálni.

2015. ápr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#4 Azt elfelejted, hogy zaklatásról van szó é ez esetben ez nem érvényes. Ha valaki "csúnya dolgot" művel, akkor dokumentálhatja azt az illető, a másik beleegyezése nélkül is.
2015. ápr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor megcsinálhatja, aztán 50% esélye van rá, hogy másnap már nem kell mennie.
2015. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6 És ezért csendben tűrje a zaklatást? Jobb szenvednie és hagynia, hogy az a másik esetleg másokat is megkörnyékezzen és zaklasson?

Nyilván benne van a pakliban, hogy nem veszik jó néven, ha az egyik szorgos méhecske nem fogja be a lepénylesőit (holott...!), de Szerintem van egy határa mindennek.

2015. ápr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Végül is egy próbát megérhet, az ő döntése.
2015. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szerintem munkaidő vége után munkahely kapuján kívül lehetőleg, kapd el és verd meg rendesen. Ha nem történik tettlegesség sajnos nem lesz változás. Meg kell védeni magad. A munkatársak passzívan viselkednek gondolom, rájuk sem számíthatsz.
2015. ápr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért nem beszélsz azzal a vezetővel, aki alá tartozol?

Egyébként szerintem ne foglalkozz vele, ha megcsinálsz mindent, amit kiadnak, akkor nem lehet panaszuk, mivel jól végzed a munkádat, tehát alaptalan a gyanúsítgatása. Szerintem csak kiszúrt magának, hogy téged fog cseszegetni, ha észreveszi, hogy zavar téged akkor csak tovább folytatja. Esetleg másokat is zaklat?

2015. ápr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!