Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti milyen munkahelyet ajánloto...

Ti milyen munkahelyet ajánlotok nekem a leírás alapján?

Figyelt kérdés

Jelenleg 8 osztályos gimnáziumba járok, Szlovákián. Miután kijárom a Gimnáziumot ki akarok menni Angliába, Kanadába vagy Magyarországra. Már lassan el akarom kezdeni tervezgetni a jövőmet, de fogalmam sincs hogyan kezdjek hozzá,illetve milyen foglalkozás/szak való nekem. Előre leszögezem, hogy olyan jellegű munkát, mint orvos, tanár vagy ügyvéd NE tanácsoljatok. Inkább valami kreatív jellegűt, amihez nagy fantázia, találékonyság kell. Szeretek rajzolgatni, meséket/fogalmazásokat/rövidebb könyveket írni (persze nincs kiadott könyvem, de tervezek egyet kiadni), videókat/kisfilmeket készíteni és szerkesztgetni. Állítólag van is hozzá tehetségem. Emelt szintű angol érettségit tervezek, ugyanis a tanárom és a szüleim szerint nagyon szépen ejtem ki a szavakat, és megy a nyelv is. Ha valamit számít, én rendezőnek (mármint film) vagy esetleg lakberendezőnek tudnám magam elképzelni, de mikor apummal beszélgettem ezekről a munkákról, azt mondta, hogy nagyon nehéz lenne megélni, ha ilyen munkát akarok. Ez igaz? Szerintem, ha rendezőként nehezen futnák is be, azért lakberendezőként megélhetnék valahogy. Persze nem csak ezek a munkák jöhetnek szóba, mást is írhattok!

Ui: Egyáltalán mennyit keresnek a lakberendezők? Azok a lakberendezők, akik nem OLYAN híresek, de azért havonta kb.: 3-5 vásárlója van?



2015. júl. 20. 06:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Kb. annyit kereshetnek, amiből kijönnek 0-ra a megrendelés végén (értsd: bútorok, festékek, útiköltségek, stb árai). A TV-ben látható sztár lakberendezőkön kívül senki nem él meg belőle.

Ugyanez a helyzet a rendezői szakkal. Ráadásul ez még olyan szakma is, amihez előtte megfelelő iskolát is végezned kell. Azonban attól, mert elvégezted az iskolát még nem lesz munkád. Neked kell kőkeményen ,,házalnod" a műsor ötletekkel. Megélni meg pusztán akkor fogsz belőle, ha elég a bevételekből elég nagy lesz a profit.

2015. júl. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Viszont, ha mondjuk a bútorok, festék, utiköltség, képek, dísztágyak stb. kijönnek (csak például) 400 000 forintba, attól még én kérhetek 450 000-et, nem?
2015. júl. 20. 12:38
 3/4 anonim válasza:

A kreatív munkákkal mindig az a baj hogy, csak akkor lehet sikeres az ember (vagy egyáltalán élhet meg belőle), ha megtalálja a megfelelő helyet, a megfelelő időben, a megfelelő emberekkel (meg ha tényleg jó abban amit csinál), de mivel a társadalmunk a robot munkákra van kiélezve tényleg nehéz bármi olyannal foglalkozni amivel valamit alkothat az ember.

Érdemes két szakmával nekiindulni az életnek, egy biztos (robot) szakmával ami biztosítja a megélhetést és a másik az "álom" szakma amit az ember a előző mellet próbál beindítani, amikor meg sikerül otthagyni az elsőt és főállásban az álom szakmával foglalkozni...

2015. júl. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, sokat segített! :)
2015. júl. 22. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!