Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 15 éves létemre félek a...

15 éves létemre félek a sötétben. Mitől lehet ez? Mit tegyek hogy leküzdjem?

Figyelt kérdés
Csak akkor félek ha egyedül maradok a sötét szobában. Ilyenkor az összes ijesztő, félelmetes dolog eszembe jit ami csak eszembe juthat.

2015. júl. 23. 02:50
 1/8 anonim válasza:
Nekem is ez volt egy időben, pedig én majdnem kétszer annyi idős vagyok mint te. Nyugi, gondolj arra, hogy már annyiszor féltél de utólag belegondolva soha nem volt okod rá, hiszen nem lett semmi bajod. Nekem ez segített.
2015. júl. 23. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 2xSü ***** válasza:

A félelmet leginkább úgy lehet legyőzni, ha analizálod. Pontosan mi történhet veled, és milyen eséllyel? Reális a félelmed?


Szintén jó ötlet szembenézni a félelemmel. Most hirtelen meg nem mondom, melyik híres ember volt, de neki tériszonya volt. Ezt úgy orvosolta, hogy naponta felmászott egy magas oszlopra, és ott üldögélt egy fél órát. Gondolom a tériszonya nem múlt el ettől, de megtanulta kezelni, felülírni magában a félelmet.

2015. júl. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudatosítsd magadban, hogy nincs okod félni. A sötétben ugyanazok a dolgok történnek, mint világosban, csupán ezeket te nem érzékeled olyan pontosan.

Ugyanott van az asztalod, ahol nappal, ugyanott van az ablakod és a függöny. Minden.

Nincs semmi, amitől félned kellene a sötétben, mert nincs semmi, amitől félned kellene a világosban.

Amúgy ez idővel valószínűleg elmúlik majd. Én tizenhárom éves koromig voltam így, mint te, és be kell valljam, most is jobban szeretek felhúzott redőnyökkel aludni, hogy bejöjjön egy kis fény.

Te is kipróbálhatsz ilyen módszereket. Húzd fel a redőnyt, hogy ne legyen vaksötét, elalvás előtt hallgass olyan zenét, ami megnyugtat. Beszerezhetsz egy só, vagy lávalámpát is, amitől egy kicsit világosabb lesz a szobádban.

De a legfontosabb, hogy tudd, nincs mitől tartanod. Az elméd kreál minden egyes parát. Tudod, az agy ilyen kreatív dolog, szereti a sötét dolgokat kiszínezni.

2015. júl. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem tériszonyom volt. Belevágtam egy házépítésbe, és ott naponta szembe kellett vele néznem. Ez valóban jó módszer volt. A tériszonyom ugyan még ma is meg van, de kezelni tudom. Még a kétszemélyes sportrepülőn is csak az első fél percben kellett félni, hogy tele lesz a gatyám, utána már élveztem minden percét.
2015. júl. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Engem kiskoromban, tesóm sokszor megijesztett a sötétben és akkor nálam is kialakult ez a fobia.Jelenleg annyi idős vagyok mint te és még mindig félek egy kicsit a sötétben de már leküzdöm magamban.Gondolj arra ,hogy rajad és a családodon kívül nincs senki a lakásban.

És hogy hogy a legegyszerűbb leküzdeni úgy,hogy szembenézel vele!:)tehat szepen felallsz felkapcsolod a villanyokat es szetnezel a lakasban:)Mondjuk nekem regebben volt egy üveg cserepes virág az éjjeli szekrényemen és ha eszembe jutott ,hogy mi van ha betörő van a házunkban akkor azzal nyugtattam magam hogy a cseréppel jól fejbe tudom vágnixdDe persze semmi ilyenre nem került sor mert csak képzelődtem:D Sok sikert!:)

2015. júl. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
menny el egy szellemkastélyba
2015. júl. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenki tanácsát! Még az utolsóét is:D Így már sokkal könnyebb lesz:)
2015. júl. 26. 02:33
 8/8 anonim válasza:
Én 30 éves vagyok.Férj és apa.Szintén félek a sötétben meg még egyéb dolgok is vannak.Választhattam:Antidepresszáns vagy pia.Utóbbi lett.Szerintem hosszú távon ez a kisebbik rossz.
2016. jún. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!