Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » NAV-nak jóga van e bankszámlám...

NAV-nak jóga van e bankszámlámhoz, és hogy bele tud e nézni az én engedélyem nélkül?

Figyelt kérdés
2015. júl. 28. 22:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat joga , azt akartam írni :)
2015. júl. 28. 22:32
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak úgy érdeklődés szintjén nincs, de megalapozott gyanú esetén igen.
2015. júl. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
csak mert el adtam , egy pár használt ruhát a jó fogáson amit a lányaim ki nőttek voltak benne ujjak is és most be hívtak , hogy árultam nem adóztam :(, és ők vettek tőlem egy ruhát meg.
2015. júl. 28. 22:44
 4/8 anonim ***** válasza:

A történeted igaz lehet, de sántikál.

Ugyanis az ilyen típusú eladás évi 650 ezer forintig nem adóköteles, bevallani sem kell.

Fizetni viszont jóval kisebb érték esetében is kell, ha az üzletszerű. Pl., ha az év során eladtál húsz ugyanolyan ruhát, az már nyilván nem azért történt, mert húsz azonos ajándékot kaptál.

2015. júl. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt érdemes lenne végigolvasnod:

[link]

2015. júl. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt is: [link]


Ez is hosszú ugyan, de nem annyira szakszöveg:

[link]

2015. júl. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az mindegy, hogy amiket eladtál, azok ujjatlanok voltak-e vagy voltak a ruhákban ujjak.


Ahogy az is mindegy, hogy újak voltak vagy használtak.

2015. júl. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

650eft biztos nem árultam, max 100 ezret kb.6 hónap alatt , csak arra gondoltam miért ne adhatnám el azt amit már nm hordanak és veszek másik ruhát belőle, hisz annyian árulnak.

De eljöttek ház kutatást csináltak meg le ellenőriztek a családot mintha valami bűnözők lennék, vissza nézik 2012-2015ig minden papírunkat ez annyira meg alázó :( azt gondolom most is , hogy nem követtem el bűnt :(.

2015. júl. 29. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!