Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire gondoljak munka közben,...

Mire gondoljak munka közben, hogy úgy érezzem, gyorsabban telik az idő?

Figyelt kérdés

Az jó, vagy pont hogy rossz, ha előre azon gondolkodom, hogy mit fogok venni a fizuból, mit fogok csinálni egy hónap múlva, vagy csak akár a műszak után?

Amúgy szakács munka (de csak nyári gyakorlat), nem is kapok érte pénzt, úgyhogy amit fentebb írtam, azt úgy értettem, hogy egy hónap múlva megyünk Barca meccsre (*-*), és azt próbálom magamnak bemesélni, hogy azt a munka miatt kapom... De ez jó, vagy pont hogy rossz?

Vagy még min gondolkozzak, mit cisnáljak? Vannak elég monoton munkák is, de 1-2 percesek is, viszont az idő nagyon lassan vánszorog. :/ Még 3 hét.



2015. aug. 3. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Élvezd, akkor hamarabb telik az idő. Tudom, hogy nem lehet mindent élvezni, ezért is lényeges olyan munkát találni, amiben elmerülsz, ami nem egy nyűg, amely alatt csak azt várod, hogy peregjen az óra. Bemesélhetsz magadnak bármit ok-okozatnak, ha egész életedben azt várod majd munkahelyen, hogy elmehess onnan, igen keserves lesz. Tapasztalat.
2015. aug. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem válaszolóval.

Ha már eleve így állsz hozzá ehhez a munkához, akkor valószínűleg nagyon félrenyúltál, amikor sulit kellett választani.

Viszont bármilyen hülyén hangzik is a legjobban akkor telik a melóhelyen az idő, ha dolgozik az ember. (és most egyáltalán nem poénból, vagy szenyaságból írom ezt!)

Tehát ha a nyári gyakorlatodon tudnak tényleges, értelmes munkát adni, akkor vesd bele magad. Kettőt sem pislogsz és el is szalad a munkaidő Ráadásul valami hasznos ismeret is rádragad közben, ami - ha nem is maradsz a szakmánál - a későbbi életedben még jól jöhet.

2015. aug. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, életem legrosszabb döntése volt, amikor ezt a sulit választottam (több okból is), még főzni is utálok, szóval tényleg nem értem, mit keresek itt. :'D Próbálok pozitívan hozzáállni, de egyszerűen nem megy. Az első pár óra még úgyahogy eltelik, viszont az utolsó 1-2-3... na az a legrosszabb az egészben. Olyankor tényleg azt érzem, hogy megállt az idő.

Előtte dolgoztam már egy Pennyben árufeltöltőként (ott rendes fizetésért), tudom, hogy sokkal jobb, ha van munka, és nem csak úgy kell tenni, mintha dolgoznál... Azt nagyon utálom. Itt mondjuk általáőban adnak munkát, de így is úgy érzem, sosem lesz vége a napnak. Ráadásul nem is főzünk, hanem zöldséget pucolunk meg ilyenek, de ezeket amúgy is tudom, nem ez fog "megmenteni" felnőtt koromban. :/

2015. aug. 4. 17:32
 4/4 anonim válasza:
ismerős, csak nekem rendes munkába, mindenki mondja válasszunk olyat amit szeretünk hát honnan tudjuk tizenpár évesen mit fogunk szeretni majd felnőttként, és honnan tudjuk melyik munkába pontosan, hogy fogjuk érezni magunkat?Én is szeretek sok dolgot amibe lehet dolgoznék de más az, hogy pl itthon főzők 1,5-2 órát DE itthon lazán és közbe néha tévézek vagy netezek vagy kimegyek, és más egy 8-10 órás müszakba minden áldott nap egy kötött helyen... ég és föld hiába szeretném... és ezért nehéz választani mert sok mindennel ez lenne...
2020. jan. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!