Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik meg csak tervezitek a...

Akik meg csak tervezitek a babat, hogy birjatok? Mikorra tervezitek? Mennyit, es miert kell varnotok? Mit csinaltok, hogy gyorsabban teljen az ido?

Figyelt kérdés

Munka miatt varnunk kell meg jovo evig a babaval, amit mostanaban eleg nehezen viselek. A ferjem mondja, hogy tereljem el a figyelmemet addig mas dolgokkal, ami olyan szempontbol nem is lenne nehez, hogy van tobb hobbim is, es dolgozom is, tehat nem az a baj, hogy nincs mivel kitolteni az idomet.


Akik hasonlo helyzetben vannak, hogy birjak?



2014. nov. 12. 11:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
68%
OOOh. Mintha csak en irtam volna ki ezt a kerdest. Ugyan igy vagyunk, kulfoldi munka miatt 1 evet kell varni meg es en is alig birom. Allandoan itt olvasgatok gyakorin a gyerekvallalasrol es youtube videokat nezek a terhessegrol stb. Hiaba dolgozok ( tobb helyen is) Hobbim is van. Mindig ezen jar az eszem. Ha beszelgetni akarsz en szivesen beszelgetek veled errol. En mar a gyogyszert is abba hagytam, hogy lassam rendben van e a ciklusom, mert elotte nem volt rendszeres. Hat jol is tettem, hogy abba hagytam, mert azota sem jott meg. Most vagyok a 38. napnal, ha a masodik is kimarad megyek orvoshoz. En ugy probalom kibirni, hogy ugy fogom fel ez a felkeszulesi ido. Felkeszulok testileg lelkileg. Sportolok es yogazok es egeszsegesen etkezem. probalok sokat inni stb. Jah es a ciklusomat redbe rakni ugye. Most cickafark teat iszom, mert elvileg jo a peteeresre.
2014. nov. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
74%

Off probald ki a baratcserjet 😊 nekem 1 honap alatt 28 napos lett a 42 napos ciklusombol. Meg abban a honapban megfogant a baba 😊


Sajnos jo tippem nincs. Nekezen tudok en is megbirkozni a honapokkal. Januartol probalkozunk. Nem szeretnek nyari babat a baba erdekenen (iskola miatt)

2014. nov. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
2-es erre a szempontra még nem is gondoltam:) Jó neked, akkor már csak 2 hónapot kell várnod. Nem mondom, hogy az nem sok, mert ilyenkor mintha lassabban telne az idő, de talán kibírható:)
2014. nov. 12. 13:11
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a klinikai szakvizsgámat kell megvárni, ez jövő november. Van, hogy nagyon-nagyon akarom, és jajjj, legszívesebben azonnal pozitívat tesztelnék, de olyankor mindig arra gondolok, hogy mennyivel jobb lesz, ha addigra egy csomó dolog elsimul és nyugisan csak a babázásra kell figyelni. Pl. a lányom szeptembertől kezdi az ovit, azt még nagyon szeretnénk megvárni, szeretnék ott lenni vele azokban a napokban, addigra kicsit alakítani akarunk még a lakáson is. Tényleg a figyelemelterelés a legjobb módszer. :)
2014. nov. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

2. Vagyok

Nalunk szeptember 1 tol augusztus 31ig szuletettek vannak egy osztalyban. Baratnom lanya augusztus 30.an szuletett 4 nap hijjan 1 evvel idosebb osztalytarsa is van. Nalunk 4 evesen kezdik a sulit es ilyenkor 1 ev alatt meg sokat fejlodnek a gyerekek. Szegeny sokat kuzd a sulival 😒 igy nalam szempont, hogy szeptember es marcius kozott szulessen. Lehet hulyen hangzik, de reszemrol ez szempont. Az nem lenyeg hogy fiu vagy lany de a szuletesi honapja igen 😊

2014. nov. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Ez a kérdés nekem nagyon betalált:) Körülbelül fél éve került szóba nálunk a gyerekvállalás kérdése. Amióta az eszemet tudom családcentrikus, gyerekszerető ember vagyok. Fél éve a párom hozta fel a témát, így őszintén nagyon örültem:) Akkor megegyeztünk, hogy még várunk, és jövőre lesznek adottak a körülmények. Azóta persze be vagyok sózva és ahogy Ti is, én is rengeteg olvasgatok itt (is) gyereknevelés témában, és hajlamos vagyok elkalandozni...álmodozni.

Az események szerencsére kicsit felpörögtek és hamarabb tudtuk megteremteni a körülményeket, így most vált aktuálissá nálunk a babaproject:)


A nőgyógyászom tanácsára nem tartok szünetet a fogamzásgátló gyógyszerben, és 2 szemem van még belőle. Sajnos sok rosszat halottam, hogy van akinek nem jön meg, úgyhogy bízom a legjobbakban. Bár én tartottam közte szünetet (akkor kiegészítve más védekezési módszerrel) és akkor rendben megjött, remélem most sem lesz gond.

Megkérdezhetem első válaszoló, hogy milyen fogamzásgátlót szedtél?


A kérdéshez visszatérve nagyon nehéz elterelni a gondolataimat, mert valahogy mindig elkalandozok, ráadásul itthonról végezhető számítógépes munkám van, így valahogy folyton a "témába" ütközöm :)


Ti hogy bírjátok? Ha van kedvetek írhattok privit is, szívesen beszélgetek erről.

2014. nov. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os! Nekem is otthonról végezhető számítógépes munkám van, így én is sokat böngészgetek, talán túl sokat is:)

Te akkor még beszeded a két maradék tablettát, és utána neki is álltok?:)

2014. nov. 12. 14:52
 8/33 anonim ***** válasza:

A túl sok böngészését totál átérzem:)


Kicsit off kérdés: nem vagy néha magányos az otthoni munkától? Vagy vannak munkatársaid?


Mert nekem az otthoni, egyedüli munka és ebből adódó magány érzet is rátesz a folyamatos tervezgetésre, álmodozásra.


És IGEN! Kérdésedre válaszolva, még ezt a két szemet bevesszem, és neki állunk a babaprojectnek:)

2014. nov. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
En is tul sokat nezelodok neten a temaban, meg akkor is ha mast kellene csinalnom. :( Valahogy onnantol, hogy eldontottuk volna, hogy babat szeretnenk beindultak volna az anyai hormonok es csak ezen forog az eszem. Babysiter vagyok es azota a gyerekekkel is jobban szot ertek. :) vicces. Turelmesebb vagyok stb. Erzekenyebb is vagyok pl, ha latok egy babas reklamot, akkor van hogy majdnem kijon a konnyem. :)
2014. nov. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Hát ez ismerős, én is el tudok érzékenyülni a babás dolgokon... pár napja láttam babaúszást, képzelhetitek... hát annál édesebbet:)) Különben azóta én is más szemmel nézek a gyerekekre.


Én szeretem nagyon az otthoni munkát, bár az is igaz, hogy heti 1x be kell mennem egyeztetni, és olyankor kollégák is vannak krülöttem, de mivel külföldön élünk, éspl. még a szlenget nem értem teljesen, meg kicsit gyors, ahogy beszélnek, én kifejezetten örülök az itthoni munkának. Meg én szeretek nyugalomban dolgozni, nem szeretem a zajt magam körül, ezért hozzám ez jobban passzol, mint az irdoában ülni. Volt olyan munkám is, azt nem szerettem.


Ha Magyarországon lennénk, akkor lehet, hogy ez kicsit módosulna, de számomra több az otthoni unkának az előnye, mint a hátránya. Viszont azt én is igénylem, hogy beszélgethessek másokkal, aminek egy része skypeon meg telefonon valósul meg, másik része meg egy itteni barátnőmmel, meg persze a férjemmel. De mi mondjuk eléggé össze vagyunk nőve, csetelünk napközben, meg barátokkal irogatunk. Lehet, hogy ez csak ilyen virtuális dolog, de én mégsem érzem egyedül magam.


Azt elhiszem, hogy neked nehéz, de a gyereknevelés mellett áldás lesz az otthoni munka sztem:)

2014. nov. 12. 17:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!