Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit "csináljak" az agyammal,...

Mit "csináljak" az agyammal, hogy gyorsabban teljen a munkaidő egy gyártósoron?

Figyelt kérdés
Szalagmunka, csomagolás. Egész nap annyi a feladatom, hogy zabkásás poharakat dobozba be, dobozt a celluxozógépbe be x ∞. Úgy kezdtem ezt a munkát, hogy amíg a nyelvtudásom nem fejlődik és amíg nem lesz jobb - most úgy vagyok vele, hogy semmiképpen sem szeretném itt hagyni, a világ legstresszmentesebb munkája - (nálam ez a fő szempont), mindenki kedves mindenki bájos, a 3 hónapos karrierem alatt még soha senkit nem láttam, hogy rosszat szólt volna, vagy, hogy a főnök bárkit is megfeddet volna. De az unalom - 8 órán keresztül csak az időt bámulod és visszafele telik szinte soha nincs vége. Eleinte verseket szavaltam, aztán imádságokat mondtam, aztán énekeltem, 2-3-4 jegyű számokat adtam össze fejben, képzeletbeli focimérkőzést közvetítettem magamnak, kommentáltam mi történik körülöttem, a munkatársaimnak mesefigura karaktereket adtam, átneveztem őket, állatfiguráknak képzeltem őket, kigondoltam ki milyen zöldség lenne, tervezgettem, álmodoztam - vagyis most is ezeket csinálom de már nem szórakoztat egyik sem. Tuti hogy van még rajtam kívül sok ember ebben a cipőben, de a neten böngészgetve azt kellett tapasztaljam, hogy szalagmunkát végezni cikis - senki nem beszél róla. Szóval tippeket, ötleteket és bevált módszereket szeretnék sokat!

2014. dec. 11. 21:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívűl amiket felsoroltál, én zenét hallgattam meg rádiót. Mindig mást. De egy idő után ezt is megunja az ember. És jön a biorobot effektus, amikor már azt veszed észre, hogy agyatlan zombiként robotolsz :( Nagyon nehezen bírtam, úgy éreztem napról napra leépül az agyam.
2014. dec. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Én angolul beszélnék magamban, így gyakorolnék.

Vagy mp3-at nem lehet bevinni? Mert akkor hallgathatnál hangoskönyvet.


De előbb-utóbb én tuti keresnék mást, mert nem bírnám. De ez én vagyok.

2014. dec. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Én szellemi munkát végeztem egész életemben, és mindig az a problémám, hogy hogy rohan az idő pedig mennyi szuper dolgot kéne még befejeznem.


Viszont!

Mennyire limitálnak a biztonsági előírások? Lehet pl. hangoskönyvet hallgatni? Rádiót? Én biztos ezt csinálnám.

2014. dec. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyártásban többnyire szól valamelyik rádió, úgyhogy ebből a szempontból ez nálunk jó, nem tudom, nálatok mire van lehetőség. Ha vihetsz be fülest, az jó ötlet, de nem mindenhol engedélyezik.
2014. dec. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
30%
Te jóságos ég. Más a két kezét összetenné, ha unatkozhatna munka közben, pláne ha lenne ideje énekelgetni meg képzelegni. Addig örülj, amíg stresszmentes a munkád és senki nem szól rosszat... jobban örülnél, ha műszakkezdés előtt 20 perccel már rohannod kéne az öltözőbe, 3 hely között kéne futkoznod 8 órán keresztül, papírokat kitölteni a fizikai munka mellett, anyagokat számolni, és közben hallgatni, hogy a munkatársaid beléd kötnek, a főnököd meg mindent tőled vár el és mindenért lecsesz? Tényleg ezt szeretnéd?
2014. dec. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát én kb. meghalnék.

Egyszer talán 2 éve úgy alakult, hogy ideiglenesen egy gyárban kell hasonló unalmas dolgot tennem mint neked.

Asszem 1 hétig bírtam. Bocsánat, 1 hét meg következő hét hétfőjén még bementem aztán soha többet.

Tehát 8 nap.


Én már azt is csodálom, hogy még bírod.

Az aki évekig ilyen helyen dolgozik, azokat meg főleg.

2014. dec. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

sajnos semmit sem lehet bevinni, így a zenehallgatás, hangoskönyv kizárva - szoktam angolozni is magamban de az se megy heti 40 órában hatalmas hangzavarban a gyártósor mellett sokáig

sokféle munkát végeztem már, voltam mindenféle eladó, titkárnő, telefonos értékesítő, közvélemény kutató, ápolónő - amit akartok :)

de sok nehéz dolog volt az életemben - mint mindenkinek,csak én rosszabbul viseltem, mint a normális emberek - amik idegileg leépítettek - és egy évig munkanélkül szorongtam otthon, és amikor végre rákényszerültem egy idegen országba, hogy munkába álljak majdnem tragédiába torkollott annyira féltem - és még egyszer ezt nem is élném túl, így a csökkent idegeimmel azt szeretném hogy innen menjek nyugdíjba, - csak félek hogy ez meg az agyamat fogja leépíteni, - idegek nélkül meg agy nélkül meg mi marad?

2014. dec. 11. 22:09
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Régen én is hasonló munkakörben dolgoztam, tudom, hogy miről beszélsz, tapasztaltam.:) Akkor képtelen voltam kezelni a helyzetet, ráadásul én nem is szerettem ott lenni. Járt állandóan valamin az agyam. Aztán a sors teljesen más irányba terelt azóta és így visszanézve már tudnám, hogyan kezeljem az ilyen szituációkat.:) Igazából engem érdekel a spiritualitás és az ilyen dolgok. Sok-sok könyvet olvastam ezzel kapcsolatban és az egyikben nagyon jól le van írva, hogyan lehet akár az ilyen helyzeteket is kezelni. Azért unatkozol, mert el akarod kerülni a jelen pillanatot. Elkezd az elméd gyártani akár múltbeli, akár jövőbeli gondolatokat, elkezd kitalálni történeteket, majd azokat is megunja, csak, hogy teljen az idő, hogy jövőben tudhassa már magát. Egyszóval az elméd, nem képes elfogadni a jelen pillanatot és ettől akarsz szabadulni. Ezért gondolkozol és azonosulsz is a gondolatokkal. Van egy pár módszer, ami a jelenbe visz. Egyik ilyen, hogy figyeld, ahogyan lélegzel. (Jönni fog a gondolat, hogy oké, de ez unalmas). :) Ezzel ne törődj, csak figyeld a légzésedet, ahogyan az benned megtörténik. Másik módszer, hogy figyeld a gondolataidat. Te igazából nem a gondolataid vagy, csak hiszel nekik, azonosulsz velük. Nem lehetsz a gondolataid, ha már eleve meg tudod őket figyelni.:) A lényege ennek az, hogy ha beugrik egy gondolat, pl..: "Mikor jár már le a munkaidőm, ez unalmas, olyan monoton ez az egész stb..." Ne higgy ennek.:) Figyeld meg honnét jön és hová megy ez a gondolat. A semmiből jön és a semmibe megy. Csak, hagyd hogy jöjjön és menjen. Ha azonosulsz velük, akkor nem hagyod, hogy elmenjen, hanem tovább elmélkedsz egy gondolaton, majd ez megjelenik a testedben érzésekként. Frusztrált leszel, nyugtalan, unatkozni fogsz. :) Egy harmadik módszer az, hogy teljesen odakoncentrálsz arra, amit csinálsz. Közben figyelsz minden hangra, ami megjelenik, majd eltűnik. Figyeled mi jelenik meg a látóteredben. Érezd minden érzékszerveddel teljes mértékben azt, ami abban a pillanatban zajlik. Én úgy érzem ezzel tudok csak segíteni, aztán vagy sikerült vagy nem, de azért remélem, hogy tudtam segíteni. :) Vagy ha esetleg valamire, amit írtam kíváncsi vagy, vagy nem értesz, írj nyugodtan.:)
2014. dec. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%
Úristen, de irigyellek! Rettentően stresszes a munkám, projekt manager vagyok. 20 évvel ezelőtt, egyetem alatt, nyári munkát végeztem egy ilyen futószalagos gyárban. Csodálatosan éreztem magam, akkor volt időm először elgondolkozni az életemről, hogy mit hogyan kéne tennem. Pl. akkor jöttem rá, hogy az akkori pasim kihasznál, és hogy lépnem kell. Addig erre sem volt időm a tanulás miatt, hogy ezt felfogjam.
2014. dec. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

az 5ös válaszoló mintha nem a kérdésre válaszolt volna

ugye?

2014. dec. 11. 22:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!