Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek lesz zombi apokali...

BB11 kérdése:

Szerintetek lesz zombi apokalipszis?

Figyelt kérdés
Tudom hogy sokan azt fogjátok írni hogy ez baromság de én komolyan kèrdezem mert az utóbbi időben lehetett olvasni ilyeneket az interneten.És amilyen betegségek felbukkannak meg vírusok hát én nemtudom.
2015. aug. 4. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy sokan megbetegednek valamilyen járványtól, de akkor szerintem kipurcan mindenki. lehet az is, hogy élőhalottként viselkedő emberek lesznek páran valamilyen erősen addiktív szer miatt. De zombik biztos nem.
2015. aug. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:

> Szerintetek lesz zombi apokalipszis?


Mivel zombik nincsenek, így aligha. (A zombi eleve ellentmond a biológiának, sőt a legtöbb ilyen műben a fizika alaptörvényeinek is.)


> Tudom hogy sokan azt fogjátok írni hogy ez baromság de én komolyan kèrdezem


Meg ne sértődj, de attól, hogy komolyan kérdezed, attól még ugyanúgy baromság marad.


> mert az utóbbi időben lehetett olvasni ilyeneket az interneten


Oh, az interneten mindenről lehet olvasni. Gondolj csak a 2012-es világvégére, hány oldal, videó készült a témában, szépen „bizonyítva”, hogy bizony 100%, hogy világvége lesz.


> És amilyen betegségek felbukkannak meg vírusok hát én nemtudom.


Igen, vannak betegségek, vírusok, járványok. De mi köze ezeknek a zombikhoz? Oké, vannak olyan zombi filmek, könyvek, amelyek valamiféle vírusnak, baktériumnak tulajdonítják a nem létező zombik létezését, de ez ettől még fikció marad. Elvileg lehet olyan vírus, ami blokkol bizonyos agyi funkciókat, de egy vírus nem intelligens, hogy tudja, mely funkciók magas szintűek, és melyek alacsony szintűek.


A két lábon történő járás, a látás, a hallás az embernél eléggé összetett funkciók. Ezeknek működniük kellene egy zombiban. Az etikai érzék, a racionális gondolkodás meg kevésbé ugye. A zombik fura mód a könyvekben, filmekben nem eszik meg egymást. Nem is nagyon védekeznek, stb… Elég nehéz lenne egy olyan blokkot létrehozni az agyban, ami ezeket a funkciókat ilyen specifikus módon blokkolná. Ja és ettől a zombi még nem lesz olyan sérthetetlen, mint a filmekben, könyvekben. Ugyanúgy „meghalna”, ha elütné egy autó, ugyanúgy elvérezne, stb… A filmekben valahogy a zombik soha nem véreznek, ha viszont nincs vérük, hogy jutnak el a tápanyagok a sejtekhez? Vagy hogy nem rohadnak szét, hogy nem viszi el őket az első jött-ment kórokozó?


Ha jobban átgondolod a zombik működését, eléggé nonszensz az egész, egy sci-fiben, fantasyban olvasva persze jópofa, meg lehet köré keríteni egy izgalmas történetet, sőt még bizonyos társadalmi kérdések feszegetésére is alkalmas lehet egy ilyen történet, csak éppen semmiféle valós tudományos alapja nincs, sőt ilyen szempontból abszurd az ötlet is.

2015. aug. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Már dolgozunk rajta
2015. aug. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!