Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik régebbről használatos...

Bency4ever kérdése:

Melyik régebbről használatos páncél vehetné fel szerintetek a modernkori fegyverekkel a harcot?

Figyelt kérdés
Itt most nem a golyóálló mellényről és egyéb ma használatos golyózápor kivédésére való ruházatról beszélek, hanem amiket őseink használtak. Például kínai papírpáncél, láncing, szamurájpáncél, teljes vértek, bőrvértek, lamellás páncélok, stb. Már rég óta érdekel, hogy vajon melyik kultúra járt az élen páncélfejlesztésben, ami még a napjainkban lévő golyózáporoktól is tökéletes védelmet ad. Válaszokat, tapasztalatokat és tanácsokat előre is köszönöm!

2015. szept. 17. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Bőrpáncél eleve kilőve. Már ha csak belegondolsz miből készít(h)ették őket (ha csak nem rhinoceros bőrböl ^^) akkor ez a lehetőség esik.

A láncing pedig csak a vágások ellen védett, a szúrások ellen nemigazán (és ugyebár mint tudjuk a lőszerek szúrnak és nem vágnak). Szóval láncing kilőve.

Én a lemellás páncélnak és a lemezvértnek adnék egy esélyt :)

2015. szept. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Igen-igen, bőrpáncélt gondolkodtam, hogy beleírjam-e, de legyen ez is megemlítve, ennyi tisztelet neki is jár! :D Viszont a láncing ha megfelelő kovácstól kerül ki, akkor nem tud áthatolni egy dárda sem rajta. Például középkorban voltak olyan kis karikákból összefont láncingek királyoknak, melyeken egy tűt sem igazán lehetett átszúrni. Persze ezek napjainkban is egy vagyonba kerülnek. Saját véleményem szerint viszont a görög kultúra járt élen páncélokban, hisz a bronz vértek és sisakok mellett textíliából készült többrétegű ruhát is készítettek, melyeken a nyílvesszők sem hatoltak olyan könnyedén át. Ez szerintem nagyon nagy hasonlóságot mutat a napjainkban használatos kevlár mellényekkel!
2015. szept. 18. 19:48
 3/3 anonim ***** válasza:
szeritem egy jó vastag marha bőr megfogja távolabbról a golyót ha azt marok lővegyverből lőtték ki, gépakabély és nagyobb kaliberű lövedékek pedig mindent át ütnek.... legfeljebb olyan páncél kellene viselni ami acél lemezből van és nagyon ivesre van hajlitva ezáltal a legjobb esetben lepattintja a lövedéket és nem űti át a páncélt.
2015. szept. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!