Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan álmodom meg azt amit...

Hogyan álmodom meg azt amit akarok?

Figyelt kérdés
Mert én Budapestet akarnám álmodni de nem sikerül!

2015. szept. 18. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez talán segít

[link]

2015. szept. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
csak az a baj hogy azon a linken amit meg adtál azon nem magyarul vannak írva a dolgok
2015. szept. 18. 18:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Nos mivel úgyis unatkozom úgy döntöttem lefordítom neked amennyi tölem kitelik.

bevezetöszöveget nemforditom le, mert az nemis lényeges.

―――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――

"

Éber álom: ez az álmodás azon fajtája aminek a tudatában van az ember. Ha pedig tudatában vagy, hogy álmodsz akkor a saját világod Istene vagy.

【Már évek óta tudatosan álmodok és 90%-ban akkor van éber álmom és OBE-m(Out of body experience - testen kivüli élmény) amikor csak akarom. Hónapok óta egyszer sem tapasztaltam hallucinációkat illetve alvási paralízist.】


HOGYAN? Tulajdonképpen 7 lépésböl áll, ez a metódust WILD-ként ismeretes (Wake Initiated Lucid Dreaming - Ébren Kezdeményezett Tudatos Ámodás). Ez a legerösebb metódus, hogy tudatos álmodást érj el vagy akár OBE-t(feljebb leirtam már miez).

① Ez a metódus akkor müködik legjobban miután jól kialudtuk magunkat (6-10óra). Tehát mielött elkezded a folyamatot legyél teljesen 'éber' és ne legyél álmos.

② Ahogy a kommentekben olvastam, a 9gag-esek 90%-a fél az alvási paralízistöl vagy a hallucinációktól. Viszont soha nem fogsz közelebb kerülni a tudatos álmodáshoz ha félsz. Az egyetlen 'arany szabály', hogy: ne félj,legyél nyugodt és határozott annak érdekében, hogy tudatos álmokban részesülhess. Minden csak a fejedben létezik és zajlik le, aggodalomra semmi ok.

③ Ha kész vagy tudatosan álmodni, akkor feküdj le az ágyadra egy kényelmes pozícióba. Csukd be a szemed és relaxálj. (javaslott, hogy ne nyisd ki a szemed az egész folyamat alatt)

④ Mivel már 6-10óra alatt ezelött teljesen kialudtad magad, ezért nem fogsz elaludni egyhama. Kihasználva ezt az elönyt, koncentrálj a lélegzésedre vagy a szívdobogásodra. Ne engedd, hogy a gondolataid elárásszák az elmédet, maradj nyugodt és koncentrálj.

⑤ 15-30 perc múlva, elérsz abba a fázisba amikor már nem érzékeled a fizikális testedet. Lehetséges, hogy fogsz látni furcsa fénymintákat vagy geometriai alakokat. NE KONCENTRÁLJ RÁJUK ÉS NE IS LÉPJ VELÜK INTERAKCIÓBA.

⑥ Hamarosan ezek a minták/alakok 2/3-Dimenziós képeket fognak formálni, ezen a ponton nagyon könnyü elveszíteni a 'tudatosságot'. Ne koncentrálj rájuk és ne is lépj velük interakcióba, csak hagyd öket tovaszállni és formálódni.

⑦ Ha sikeresen képes voltál fenntartani az éberséged eddig a pontig, észre fogod venni, hogy a 3-Dimenziós képek egyre élethübbeké és stabilakká válnak. Most már csak "be kell lépned" az álom-képedbe vagy elképzelni önmagad benne.

és... ott is vagy!

―――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――

Tippek:


◘ Az ⑤. és ⑥. lépes között ha kinyitod a szemed akkor mindent elronthatsz és nagyon rosszat álmodhatsz a nyitott szemeiddel; és a tested paralízisnek teszed ki.

  ・ (de emlékezz, mindezek a képek és hangok csak annak a szemétláda agyadnak a kivetülései, tehát ne pánikolj és hagyd, hogy távozzon)

  ・ (ne pánikolj, ez csak még intenzívebbé teszi az élményt)

  ・ (vissza is tarthatod a lélegzeted, hogy felébredj az alvási paralízisböl)


◘ Ha már az álmodban vagy, NE válj túl izgatottá és NE kezd el összecseszni az álomvilágod. Tégy egy sétát és lassan kezdjed el felfedezni a dolgokat.

  ・ (az álmod kezd elhalványulni ha túl izgatottá válsz, vagy ha túl unottá)

  ・ (kezdésnek próbáld meg megdörzsölni a kezedet vagy pörögni az álmodban, hogy visszaszerezd az álmod felett a kontrollt)


◘ Ne áss túl mélyre a nyúl üregében, mert ottragadhatsz :)

  ・ (emlékezz, ez csak egy álom)


- És a legfontosabb tipp: Élvezd.

―――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――

Továbbá az egyik top kommentárban írta "atlasredux", hogy gyakorlatilag rendben van ez a módszer, de hosszú idö mire elkezdhetsz álmodni ebben a formában. Az elsö alkalmakkor számíts pár mellékhatásra pl. a remegö/vibráló(flickering) szem. Ez NAGYON idegesítö tud lenni és akár 15percig is eltarthat miután "kijöttél" az álmodból és nagyon, NAGYON tengeribeteg lehetsz töle (15percig ugyebár). Paralízist is megtapasztalhatsz, de csak maximum egy percre. Hallucinánióid viszont nem lesznek, az egy másik módszer.

Ez tulajdonképpen a "De Silva" módszer egy mélyebb mentális állapot eléréséhez. Nem javaslom. Inkább úgy gyakorold az éber álmodást mikor normális "REM" álomban vagy a normális alvási ciklusodban (ergo éjjel). Sokkalta kényelmesebb és könnyebb az álomban tartanod magad, mint azzal a módszerrel amit fentebb írtak, mivel ott nagyon erösen kell koncentrálnod, hogy az álomban maradhass. Folyamatosan a felébredés és az elalvás közötti vékony határon egyensúlyoznál, ami felettéb idegesítö.

"


ééés idézöjel bezárva :D

Párszor sikerült elérnem ezt az állapotot, de csak normál alvás közben, és akkoris nagyja részénél amint ráeszmélek, hogy ez csak egy álom azonnal kivetett magából. De néha sikerül bentmaradni.

2015. szept. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor a keleti pálya udvar fényét fogom látni igaz
2015. szept. 18. 21:01
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem szoktam félni meg halucinálni se szoktam csak azért kérdeztem mert budapestet akarom álmodni
2015. szept. 19. 07:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Megéri megpróbálni, ha felsülsz se történik semmi :D

Ez mind csak a képzeleted szüleménye :P

2015. szept. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És azután az alakok után már ott vagyok a keleti pályaudvarnál ha azt akarom álmodni
2015. szept. 19. 13:18
 8/8 A kérdező kommentje:
És elkelképzelni az álom képét?
2016. jan. 8. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!