Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Német férfinevek? Melyikek...

Német férfinevek? Melyikek népszerűek ma Németországban?

Figyelt kérdés
fogalmazást írok, és ahhoz kéne
2010. márc. 16. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Hans, Johann, Stefan, Manuel, Jürgen, Alexander, Peter, Joachim, Michael, Udo, Franz, Andreas, Karl, Lars

és még több........


[link]

2010. márc. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Ezek ugyan német férfinevek, de egyáltalán nem népszerüek, leginkább a különféle délamerikai, olasz, francia, amerikai és fantázianevek a divatosak: Luca, Lennox, Lars, Finn stb.
2010. márc. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Már bocs, de azok a népszerűek amit felsoroltam, a régi hagyományőrző nevek. kb olyanok mint nálunk:Imre, Zoltán, Mihály, István.... Te nagyon más világban élsz....Persze azóta van már Gürcan, meg Yürcan, meg Abdul meg stb... a bevándorlók miatt:))
2010. márc. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
A második vagyok és Németországban élek, ezért tudom, hogy itt a hagyományos német neveket nem adják a gyerekeknek, az egyáltalán nem elfogadott. Ne a török neveket emlegesd, azokat az itt élö törökök használják, én a németekröl beszélek. A gyerekeim osztálytársai között alig van, akinek német eredetü a neve, de azok a nevesk sem az általad felsoroltak közül való, hanem inkább ritka, szokatlan és NEM hagyományos nevek - pl. Alex, Max, Kilián, Jonas, Fabian, stb.
2010. márc. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi mindeki :D

a link nagyon jól jött :D

2010. márc. 16. 19:49
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

"Hans, Johann, Stefan, Manuel, Jürgen, Alexander, Peter, Joachim, Michael, Udo, Franz, Andreas, Karl, Lars " - 1940-50-es éveikig.


"Alex, Max, Kilián, Jonas, Fabian, stb." - most. Meg a fantázia nevek és sztárok nevei és fiktív hősök nevei.


Az hogy hazánkban még most is sokan kapnak hagyományos neveket az annak köszönhető, hogy az Európai Unió legkonzervatívabb országában élünk (az Egyesül Királyság még egyben is csak a hatodik lett).

2012. júl. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Alex, Max és Fabian nevűekkel tényleg Dunát lehetne rekeszteni.
2012. júl. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Bèla - nem vicc,ez egy német név. XD
2014. máj. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!