Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha 2 keresztnevem...

Mit tegyek, ha 2 keresztnevem van, de mostantól azt szeretném ha mindenki a másikon szólítana? Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Sosem szerettem a keresztnevem, ezért adtak a szüleim kettőt, nekik mindegy melyiket használom. Középiskolás vagyok, 16 éves. Most egyszercsak mondjam meg mindenkinek, hogy a másik nevemet használom? Hogyan jegyzik meg a tanárok? Haveroknak is furcsa lenne. Nem fogom mindig őket kijavítani.

Valaki járt már így?

Csináljam inkább azt, hogy a középiskolát még ezzel a névvel túlélem, és pl. főiskolán elkezdem használni az újat? Segítsetek!


2015. okt. 23. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem akik régóta ismernek nem fognak tudni átszokni, én sem tudnék egy Józsit holnaptól Pistának szólítani, csak azért mert megkért, legalábbis nagyon nehezen menne. Én az újonnan megismert embereknek mutatkoznék be az "új" keresztnévvel, és onnantól azt használnám. Szerintem majd a főiskolán kezd el :)
2015. okt. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Így fogom tenni :)
2015. okt. 23. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!