Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az állatorvosok között egyre...

Az állatorvosok között egyre több a nő. Jól van ez így?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elhivatottság, de fizikailag és később család, gyerek mellett szerintetek mennyire tudnak helytállni? Hogyan bírják? Ha van tapasztalatotok szívesen meghallgatnám.

2015. okt. 26. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi állatorvosunk kb. 6 hónapos terhesen is dolgozott még marha nagy hassal, utána már nem találkoztam vele, nem tudom pontosan meddig maradt munkában.

Azóta még nem jött vissza, más dolgozik helyette, szóval nem hiszem h gondot okozna neki h GYES-en van otthon. Aztán később meg ugyanúgy beosztja az idejét mint minden más dolgozó anya, a rendelőnek fix a nyitvatartása.

2015. okt. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezen az alapon semmilyen foglalkozast nem kene a noknek uzni, mert jaaaaj, mi van ha jon a gyerek..?
2015. okt. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem csak arra gondoltam, hogy mi van, ha jön a gyerek, hanem arra inkább, hogy éjszaka, hidegben, hóban is "muszáj" menni, ha beteg az állat, mert ha nem megy, akkor legközelebb nem szólnak neki. Ne onnan induljunk ki, hogy rendelési időnek vége és veszem a kalapomat.
2015. okt. 26. 22:28
 4/11 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de te mit feltételezel a nőkről? Azért, mert valszeg a környezetedben sok az elkényeztetett, műkörmös, nyafka maca, attól még nem kellene általánosítani és ráhúzni az összes nőre a kialakult véleményedet, előítéleteidet.


Valszeg, azok a nők, akik jelentkeznek az állatorvosira, és végig is csinálják az egész képzést, rendelkeznek annyi intelligenciával, ésszel és elhivatottsággal, hogy végiggondolják mivel is jár egy állatorvosi munka.


A felelőtlenség, lustaság és butaság meg nem csupán a nők kizárólagos tulajdonsága. A pasik között is épp elég tohonya, felelőtlen IQ-negatív van, akik a "muszáj"-ra pont úgy reagálnak, mint a hasonszőrű nőnemű társaik.

2015. okt. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rhella, nem engem kell minősíteni, tapasztalatokat kértem, ami neked ehhez a témához valószínűleg nincs, nem úgy mint az első válaszolónak. Olyan dühöt váltott ki belőle ez a kérdés, hát... Egyébként én csak egy a lányáért aggódó édesanya vagyok.
2015. okt. 27. 17:36
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem, te egyszeruen nem nezed ki a (valoszinuleg felnott) lanyodbol, hogy helyt tud allni akarmilyen szakmaban, szived szerint a konyhaba meg a gyerek melle ragasztanad, mert 'ott a helye'. Nem, nincs ott a helye, ne te akard helyette eldonteni, hogy mit akar kezdeni az eletevel, foleg ne ilyen kozepkori mentalitas menten.
2015. okt. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Középkori mentalitás, konyha, gyerek! :)

Húú, ez igen! A te gyerekednek, ha van egyáltalán, akkor megmondhatod, hogy mi legyen? Én nem és nem is akarom, igaz te ezt sugallod. Ami bennem megfogalmazódott: éjszaka, fagyok, egyedül, hó, órák a pajtában, nyugtalan állatok, rúgás, harapás, fáradtság...megenged, hogy féltsem?

2015. okt. 27. 19:46
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem csak vidéki állatorvos van.

Akit én írtam pl. belvárosban dolgozik csak cicákkal/kutyákkal/nyuszikkal foglalkozik, rendelési idő végén veszi a kabátját és megy haza.

De olyan állatorvos is van, aki bizonyos területre specializálódik, pl. hüllőkre és csak azzal foglalkozik. Ott azért elég ritka hogy vasárnap hajnalban rohanni kelljen miatta:)

De trópusi állatokkal foglalkozó állatorvost is ismerek, neki fix rendelési ideje sincs, előre időpontra lehet csak hozzá menni, szóval nála jobban senki nem tudja beosztani az idejét, akkor fogad "beteget" amikor épp van hely a naptárában.

2015. okt. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hááát, sztem a témával kapcsolatos tapasztalatom kevésbé hiányos. Nem csupán hallottam róluk, vagy láttam messziről őket, de még igénybe is vettem nem egy, hanem több - női/ffi vegyesen(!) - állatorvos segítségét, szolgáltatását.


Viszont, mint ahogy az a kezdő kérdésedből hogy-hogynem de nem derült ki: tehát van egy kamasz(?) lányod.


Aki 1.) az utalásaid alapján eddig nem igazán jeleskedhetett szerinted a kitartásban, szorgalomban (?), komolyságban ... És ezért nem veszed komolyan az elgondolását, hogy állatorvos legyen, mert múló szeszélynek véled?


Vagy 2.) inkább attól félsz, hogy tényleg meg tudja csinálni és nem a szülői/ótársadalmi elvárásoknak "megfelelően" NŐIES szakmát választ magának?


Vagy 3.) beteges szegény, aprócska termetű, gyenge egészségű, akit a széltől is óvni kell?


Ha ezek egyike sem áll fenn, de amennyiben komolyan szereti az állatokat, komoly elhivatottsága van erre a pályára nézve, és ez a munka a jövőben boldoggá és elégedetté tenné, akkor sztem egy szülőnek inkább támogatnia kellene a gyerekét a megvalósításban, mintsem mindenféle idejétmúlt nemi sztereotípia miatt megpróbálni eltántorítani tőle.


Ugyanis mint ahogy fentebb is írták, ma már haladt annyit a világ, hogy egy állatorvos nem csupán ellő tehenekhez, begyulladt patájú igáslovakhoz és férges sertésekhez kelljen éjnek évadján, a dermesztő hidegben rohannia.


A gazdaságoknak általában saját állatorvosuk, a vidéki embereknek pedig egyre kevesebb nagytestű haszonállatuk van. A kutya-macska-kisállat gyógyítás viszont kicsit sem annyira megterhelő, embertpróbáló, mint akár egy sima körzeti orvosé.

Gondold csak el, akkor is ennyire aggódnál, ha a lányod 'ember'orvos akarna lenni? Pedig azok tényleg a belüket dolgozzák ki.


Ami miatt tényleg "aggódni" lehet, az az sztem, hogy a gyerek valóban helyesen látja-e saját magát, az elhivatottságát, az akaraterejét, a tudását, tulajdonságait. Hogy reális-e az elképzelése, a munkáról és a magáról kialakított képe, hogy ezt a hivatást választotta.

És itt kicsit sem az a döntő, hogy milyen nemű. Nem az a fontos, hogy lesz-e családja v. sem. Az a lényeges, és abban kell segíteni neki, hogy tisztán lásson mielőtt megteszi a lépéseket az áhított célja felé.


Egyébként - amennyiben az anyagiak nem okoznak gondot - akkor sem dől össze a világ, ha fél, max. egy év egyetem után leesik neki a tantusz, hogy mégsem ezt akarja.

Ismerősöm fia van pont ebben a cipőben, nyáron különbözetizett, mert ahol kezdett, az az egyetem nagyon nem jött be neki. Pedig gimi alatt végig oda készült. Most mégis egy új, más szakmába fog belevágni.

2015. okt. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az 1-es és a 2-es állításod kilőve, a harmadikkal ráhibáztál. Kitartó, céltudatos, leérettségizett, állatorvosira kevés lett, beírta a humán orvosit is, felvették, de tudtuk, hogy nem megy el. Most fel fogják venni. Igazad van abban, hogy biztosan tudja-e, mire vállalkozik, de majd eldől az első évben. Kicsi korától ez az álma, különös kapcsolatot alakít ki az állatokkal, sokszor megfigyeltem. Mi mindenben támogatjuk.
2015. okt. 27. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!