Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől van az ha egy fiú...

Mitől van az ha egy fiú belülről nőnek érzi saját magát tehát a szőrökön kívűl semmi fiús nincsen benne?

Figyelt kérdés
így nem érzem saját magamat fiúsnak férfiasnak 26 éves vagyok már.

#nemi-zavarok.
2015. nov. 1. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nemi diszfória. Menj pszichiáterhez, beszélj vele ezekről, hogy mi a teendő, mit érdemes ilyenkor csinálnod. Ha transznemű vagy, akkor hormonkezelés, stb. segíthet, de ez gyakorlatilag egyénre szabott, hogy kinek mi segít. Van, akinek a női ruhába beöltözés is elég.
2015. nov. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ez mitől lehet akkor miért nem vagyok kívűlről is nő a külső nemi jegyek alapján!?
2015. nov. 1. 20:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok profi orvos, de ez valahogy úgy működik, hogy valami születéskori hormonzavar, vagy ilyesmi miatt a tudatod úgy alakult ki, hogy nőnek érzed magad, miközben férfi testbe nőttél bele. A különféle hagyományos nemi felfogások finomodnak manapság - szóval a biológiai, külső nemi jegyek nem biztos, hogy a tudatoddal összefüggnek, sőt olyanról is tudok, aki fiúként született, nőnek érzi magát, igényelt is hormonkezelést, meg mellnagyobbítást, de a péniszétől pl. nem akart megszabadulni. Ezért is mondom, hogy gyakorlatilag itt minden eset egyéni.
2015. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
jó csak a szüleim kitagadnának meg a hormonkezelés szempontjából is reménytelen mert én pajzsmirigy-alulműködés-es beteg vagyok reflux-om és szív-érrendszeri problémáim is vannak.
2015. nov. 1. 20:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez probléma. Mondjuk 26 évesen ki kéne találni, hogy tudsz önállósodni a szüleidtől, például ilyen dolgok miatt is. Ha elég erős ez az érzés, később csak rosszabb lesz - rengeteg transznemű próbál meg öngyilkos lenni valamikor az élete során. Azt nem tudom, hogy a hormonkezelés és a pajzsmirigyproblémák mennyire férnek össze, továbbra is csak azt tudom javasolni, hogy beszélj pszichiáterrel (hogy mit tudsz tenni a helyzetedben, ki lehet-e kerülni a hormonkezelést) és egyéb szakemberekkel, akik illetékesek lehetnek. Hajrá! :)
2015. nov. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valami hormonális probléma, valahogy nem sikerült az egyedi nemi sajátosságot felvenni. Néha találkozok ilyen emberekkel, legutóbb kb ennyi idős lehetett, vékony alkatú, arcra nőies, öltözéke fiús, nem tudom pl ő is minek tartja magát, vagy akinél próbálkozik.
2015. nov. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fogadd el magad és keresd olyan internetes társkeresők, fórumok, oldalak társaságát ahol hozzád hasonló emberek vannak. Meg fogod látni mennyire nem vagy egyedül. Nem az a kérdés, hogy ez jó vagy nem, hanem az, hogy miért nem tudod ezt elfogadni. Az, hogy a társadalom nem fogadja el azzal ne foglalkozz, hiszen ez a Te életed. Ha ezzel nem kérkedsz, nem botránkoztatsz meg senkit akkor elsősorban magadnak kell jól érezned magad. Egy út ami előtt állsz, ahol a végén az fog kiderülni, önmagadnak csak, hogy valójában minek számít ami te vagy. Biszexuális? Transznemű? Meleg? Annyi féle változat van ami kategóriába beletartozhatsz. Nézz utána, és nem kell erről tudnia senkinek. Ha közös számítógépet használsz valakivel akkor töröld az előzményeket. Semmi de semmi szégyellnivalód nincs! Az emberek sokfélének születnek. Te is magyar vagy, közénk tartozol és nem ez határozza meg értékedet egy társadalomban. Ugyanolyan jó és értékes tagja vagy a társadalomnak mint bárki más. Csak eljött az idő, hogy önmagadnak, legbelül elfogadj olyan dolgokat amiket nem kérdeztél még sosem. Ez nem megy egyik napról a másikra de ha már eszedbe jutott ezen gondolkodni, akkor egy jó kis "utazás" vár rád az önismeret útján. Hajrá és mindig csak előre. Nincs félnivalód és nincs miért szégyenkezned belül, önmagadban. Keress a neten bátran és majd kialakul.
2015. nov. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!