Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell jó könyvet írni? ...

Hogyan kell jó könyvet írni? Gondolkodtam, hogy elkezdek írni egy könyvet, csak annyira nem tudom hogyan is kell, ezért szívesen vennék pár javaslatot, segítséget (16 éves vagyok)

Figyelt kérdés

Ami eszembe jutott az egy kitalált kaland-fantasy regény (egy kutató kalandja a szirénekkel/sellőkkel)


ui. a gond az hogy a sellút tudom mi, de a szirénre azt találtam hogy nőfejű madártestű lény, peig a magyartanárom és Karib-tenger k.-ban a szirének gonosz sellőszerű lények?! Most melyik az igazság? csak hogy ne legyen téves a könyv, én valójában a szirénekre építeném, az énekükre stb, ezért szeretném tudni



2015. nov. 5. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is: tudnod kell, hogy a fantasy regény épp ezért jó, mert nincsenek szabályok (na jó, egy van: NE KOPPINTS!). Egyébiránt nem kell a szabályokhoz ragaszkodnod, tehát olyan természetfeletti lényeket találsz ki, amilyeneket akarsz.


Ennélfogva a te könyvedben a szirének olyan teremtmények lesznek, amilyeneknek te akarod megteremteni.


Például itt egy ötlet: Sellők azok a lények, akik félig emberek, félig meg ilyen... haltestű izék. Sellők. A Szirének ugyanazok, csak nekik van egy olyan különleges képességük, hogy tudnak énekelni, mégpedig úgy, hogy oda csalogatják az áldozatokat. Na tessék, ez viszont már eleve diszkriminatív megnyilvánulás, előítélet, hiszen valóban valamennyi történetben a sziréneket gonosz teremtményekként tüntetik fel.


Ha a szirénekről akarsz történetet írni, azt javaslom, hogy menj el könyvtárba olvasgass utána. Mivel fantasyt akarsz írni, ez konkrétan azt jelenti, hogy olyan történetet, cselekményt írsz, amilyet te akarsz, ennél fogva valóban nem szükséges a realitáson maradnod. A fantasy történetekben az a jó, hogy határtalanság van, azt írsz, amit akarsz és nem - feltétlenül - kell a földön maradnod...

2015. nov. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2015. nov. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm

és amugy mi a velemenyetek az otletrol

Es hogyan kell nekikezdeni stb?

Valaki olyan aki irt mar konyvet tud segíteni?

2015. nov. 6. 08:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbáld megszerezni ezt a könyvet, állítólag tényleg hasznos tanácsokat ad:


John Braine: Hogyan írjunk regényt

2015. nov. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!