Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Telefonos átverés? Mi folyik itt?

Gladuolus kérdése:

Telefonos átverés? Mi folyik itt?

Figyelt kérdés

felhívtak egy online tudakozótól, adategyeztetés,majd utána h 2013évi tartozásomat ki kéne fizetni, mert 2 x is kiküldték futárral a számlát, de visszament hozzájuk.Utánanéztem, nem tartoztunk ilyen cégnek.

2 nap múlva másik cég,mondja h már beszéltünk, mondom neki h nem fizetünk, azt hittem az előző nő hívott, erre mondja korábban kifizettünk nekik 57ezer ft-ot,netes megjelenésért, most is fizessünk, küldi a futárt.Ha nem fizetek majd az Ügyvéd úr felhív.kérdezem h ki fizette ki a számlát ? ki írta alá, azt ő nem tudja nem fog 2013-as aktákban keresgélni.Természetesen nekik sem tartoztunk, és nem is fizettünk korábban. Megérkezett futárral a számla mindkét cégtől egy 31ezer és egy 62 ezer ft-os az olcsóbb lemondó nyilatkozat volt. :) Átvétel nélkül visszaküldtem.

Sajnos az első nő az adategyeztetéssel fel is tette az adatainkat a szaknévsorukba, (a szöveget egy másik oldalról szedték le. ) a 2.nő nem egyeztetett adatot, a nevemet sem kérte mégis az ő oldalukon is szerepelünk. Szerződést NEM kötöttem, a (szolgáltatásért) NeM fizettem.Nem hangzott el egyik esetben sem h rögzítik a beszélgetést.

Mit tegyünk? Ti mit tennétek?

(Ha valós normál tartozása van az embernek normális cég felé, az felszólítást küld, aztán átadja a behajtóknak, de még azok is hajlandóak a részletfizetés megadására.) Köszönöm ha válaszoltok! Üdv:



2015. nov. 6. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez rendkívül undorító csalásra utaló jel.

Szerződés alapján járhatnak csak el, ezért én elkérném a szerződés másolatát (természetesen te állod a kiküldés költséget - úgysem tudnak mit küldeni), vagy emailen elkéred.


Tudtommal a követelést bizonyítani kell tudniuk, hiszen ez alapján követelhetne bárki bármit bárkitől.

2015. nov. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sima átverés, már évek óta csinálják, nem kell velük foglalkozni.


Esetleg kérd el az Ő ADATAIKAT, mondván hogy ne fáradjanak futárral meg Ügyvéd Úrral, mert te örömmel teszel feljelentést ellenük.


[link]


[link]

2015. nov. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!