Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Amikor egy közös tulajdonú...

Amikor egy közös tulajdonú ingatlan miatt bírósági ügy lett, ismer valaki ilyen történetet?

Figyelt kérdés

Mostanában indítanék egy közös tulajdon megszüntetésére irányuló bírósági pert, egy ingatlant, amit el szeretnénk adni, amiben én is lakok, az egyik rokon(testvérem) nem hajlandó aláírni az adásvételi szerződést, mivel ő is tulajdonos lett 1/4-ed részben a közjegyző által apánk halála után.

Mindenképpen úgy szeretném, hogy ne árveréssel legyen értékesítve az ingatlan, mert úgy semmit sem fog érni.

Testvérem még azt sem szeretné, hogy kifizessem a rá eső részét, egyszerűen csak szemétkedni akar, betartani.

Köszönöm!



2015. aug. 21. 06:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Istenem.. de sok a hülye! Ilyen esetet nem ismerek, de ha esetleg kapna egy ügyvédi levelet? Vagy beszéltél már vele, hogy mindenképp elveszíti az 1/4 részét? És jobban jár anyagilag, ha te fizeted ki? Vagy nektek sem kell ez a ház? Miért akarod amúgy bíróságra vinni? Bejárkál, vagy a küszöbre szarik, vagy valahogy akadályoz titeket az életetekben?
2015. aug. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Miért vesztené el az 1/4-ed részét? Ezt nem értem.

Annyiban akadályoz, hogy nem tudjuk eladni a házat, mert ő is tulajdonos, és kellene az aláírása az adásvételi szerződésre.

Ő nem lakik itt, csak én, meg a haszonélvező(anyánk)

Csak a hagyatéki tárgyalás miatt került az ő nevére is az ingatlan 1/4-ed része.

A házat meg azért adnánk el, mert 15 év már nagyon sok volt itt, és nem is volt ráköltve a házra semmi pénz jóideje, mivel el szeretnénk adni.

2015. aug. 23. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!