Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Normális, hogy ennyire félek?!

Normális, hogy ennyire félek?!

Figyelt kérdés

Nagyon félek a leszidástól. Sokszor azért nem mertem egy betegség után visszamenni a suliba, mert féltem, hogy valamelyik tanár leb*sz, így addig maradtam otthon, amíg tudtam. Most is kb. ez van...

Az iskola nagyon kikészít idegileg (3 napba telt, mire elérték, hogy sírva jöjjek haza) viszont akarok iskolába járni, mert félek, hogy anyám baszogatna, ha nem járnék. (nem vagyok már tanköteles)

Az egész életemet ilyen félelmekkel élem le, ez normális? Másoknál is így van?



2012. szept. 23. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is utálok iskolába járni,a sok idióta közt lenni órákon át kifejezetten fárasztó.Azonban otthon csak akkor szeretek lenni,ha egyedül vagyok,mivel elég csendes típus vagyok.

Én nem félek,csak rohadtul elegem van ezekből a napi rutinokból..

2012. szept. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem normális dolog! Pánikbetegség, paranoia gyanúja felmerülhet, de akár egy régi sérelem is okozhatja a félelmedet. Kisebb korodban gyakran ütöttek meg, szidtak le? Ha igen, emiatt lehet az, hogy most nagyon félsz az ilyesmitől. Nem akarlak megijeszteni, de ez az állapot sokat romolhat, így azt tanácsolom, fordulj pszichológushoz. Senki nem tudja meg, ha te nem szeretnéd, a pszichológus pedig csak segíteni szeretne, nem ártani. :)
2012. szept. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Nem gyakran szidtak le kiskoromban. Anyám nagyon jó szülő, bár egy olyanra emlékszem, mikor megütött... Apámmal elváltak 8 éves koromban, ő rá nem is emlékszem, lehet, hogy ő csinált ilyeneket, nem tudom. Fogalmam sincs miért alakult ez így. De akkor jól sejtettem, hogy másoknál nincs ez így. :S Most is nagyon félek, holnap suli... Nem tudom, hogy megyek el... Nem lenne az egésszel gond, ha ilyen tanfolyamszerűre mennék, ahol tényleg felnőttként kezelik az embert, sajnos ebben a suliban inkább gyerekkel kezelnek, így ezért érezhetem azt, hogy esélyes a leb*szás.

2012. szept. 24. 01:05
 4/4 A kérdező kommentje:
gyerekként*
2012. szept. 24. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!